Od 26 kwietnia do 6 września rozgrywane będą mecze U24 Ekstraligi - nowej formy rywalizacji o charakterze szkoleniowym przeznaczonej dla żużlowców do 24. roku życia. Mecze będą organizowane we wtorki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Weźmie w nich udział osiem drużyn dorosłej ekstraklasy. Będzie trzeba wystawić skład liczący od sześciu do ośmiu zawodników, złożony z zawodników U24 z kadry klubu ekstraligi, z wyjątkiem tych, którzy uzyskali w sezonie poprzedzającym średnią indywidualną 1,4 pkt lub więcej.

Stal Gorzów w tych rozgrywkach będą reprezentować m.in. Wiktor Jasiński i Kamil Nowacki, którzy właśnie kończą wiek juniora. Szansę dostanie również kilku młodych zagranicznych zawodników.

Fot. Stal Gorzów

Inauguracja U24 Ekstraligi będzie miała miejsce 26 kwietnia, a pary meczowe odpowiadają rozgrywkom PGE Ekstraligi, a więc w pierwszych meczach zmierzą się ze sobą drużyny z Ostrowa i Grudziądza, Częstochowy i Leszna, Wrocławia i Torunia oraz Gorzowa i Lublina.

Fot. Stal Gorzów

W części zasadniczej sezonu każda z drużyn spotykać będzie się z każdym przeciwnikiem dwukrotnie, po jednym razie na torze własnym i przeciwnika. Część finałowa rozgrywana będzie w systemie pucharowym z udziałem dwóch najlepszych drużyn (mecz i rewanż 30 sierpnia oraz 6 września).

Cały terminarz rozgrywek U24 Ekstraligi znajdziecie pod tym linkiem.

Fot. Stal Gorzów

Sezon 2022 w PGE Ekstralidze zaczną w piątek, 8 kwietnia mecze w Gorzowie oraz Częstochowie. Na „Jancarzu" dojdzie do rewanżu za półfinał play-off z ostatnich rozgrywek. Brązowi medaliści stalowcy podejmą srebrny Motor Lublin. Włókniarz będzie gościł Unię Leszno. Oba te pojedynki otwarcia już teraz zapowiadają się znakomicie. W niedzielę, 10 kwietnia beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego zmierzy się z Grudziądzem, który utrzymał się w PGE Ekstralidze w ostatniej chwili, a stający w obronie złota Wrocław powalczy z bardzo wzmocnionym Toruniem, gdzie przeszli Rosjanin Emil Sajfutdinow i Patryk Dudek.

CZYTAJ TEŻ: Jest terminarz żużlowej PGE Ekstraligi 2022. Stal Gorzów zacznie u siebie meczem z Motorem Lublin

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej