Nasze nadzieje na starcie w kolejnej rundzie z rywalem z PlusLigi umarły dzisiaj w Kluczborku. Siatkarze Olimpii Sulęcin przegrali na boisku Mickiewicza w trzech setach.

W pierwszych meczach, w 1/16 Pucharu Polski mężczyzn też już można było trafić przeciwnika z ekstraklasy. Sulęcinianie nie mieli jednak tyle szczęścia. Wylosowali pierwszoligową ekipę z Kluczborka, a więc z naszego poziomu rozgrywkowego, i przypadł im mecz na wyjeździe. Na zwycięzcę czekał GKS Katowice z PlusLigi, który gładko pokonał Zaksę w Strzelcach Opolskich 3:0.

Starcia z elitą w 1/8 w połowie stycznia w Sulęcinie nie będzie. Nasi siatkarze w PP potknęli się już na pierwszej przeszkodzie. W każdym z setów toczyliśmy wyrównaną walkę aż do kluczowych, końcowych akcji, gdzie dość spokojnie załatwiali sprawę gospodarze. Tak jak po ostatnim występie ligowym w Bydgoszczy o grze Olimpii w skrócie można powiedzieć tyle, że jeszcze raz mecz nie poszedł po naszej myśli.

- Za dużo błędów własnych. To one, choć walczyliśmy w każdym secie, pozbawiły nas szans na lepszy wynik - podsumował trener Łukasz Chajec.

Przyjmujący Maciej Krysiak zdobył dla gości 12 pkt, Michał Wójcik - 8 pkt, a Seweryn Lipiński i Michał Godlewski po 7. Ten ostatni w końcówce pierwszego seta zmienił na pozycji atakującego Grzegorza Turka i został na boisku już do końca spotkania.

Teraz ekipie z Sulęcina pozostaje się skupić na walce w Tauron 1. Lidze, gdzie po pierwszej rundzie fazy zasadniczej mamy kilka punktów straty do czołowej ósemki i awansu do fazy play-off, ale i bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Siatkarze Olimpii wznowią rozgrywki w środę, 5 stycznia, gdzie podejmą Norwid Częstochowa. W hali rywali wygraliśmy 3:1.

MICKIEWICZ KLUCZBORK - OLIMPIA SULĘCIN 3:0

SETY: 25:19, 25:21, 25:20.

OLIMPIA: Błażej, Wójcik, Lipiński, Turek, Krysiak, Cichosz-Dzyga, Sewarwain (libero) oraz Pogłodziński (libero), Polczyk, Godlewski, Nawrot.