Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zaplanowano przebudowę nawierzchni drogi, remont chodników, zjazdów i parkingów, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia drogowego.

W czasie trwania prac na kolejnym odcinku drogi nie ma możliwości przejazdu przez ul. Słoneczną, od Polarnej do Gwiaździstej, w związku z tym zostały wyznaczone objazdy. Do placu Słonecznego dojedziemy al. 11 Listopada. Skrzyżowania ul. Słonecznej z Gwiaździstą oraz Polarną na tym etapie prac pozostaną czynne.

Słoneczną od sierpnia remontuje firma Maldrobud z Myśliborza za 6 044 816 zł. Ta sama, która odpowiada za budowę nowego odcinka ul. Spichrzowej w Gorzowie.

Główna inwestycja to przebudowa 760 m ul. Słonecznej, od cerkwi przez pl. Słoneczny do skrzyżowania z ul. Olimpijską, z wyłączeniem małego odcinka, już wcześniej wyremontowanego.

Kierowcy korzystają już z pierwszego odcinka nowej drogi. Tam jeszcze będą prowadzone prace porządkowe oraz wykończeniowe.

Fot. Urząd Miasta Gorzowa

Os. Słoneczne pięknieje też w innych miejscach. Na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i placu Słonecznego powstał pierwszy w Gorzowie tzw. park kieszonkowy.

Czym są parki kieszonkowe? Ich założeniem jest tworzenie w miejscach gęstej zabudowy niewielkich terenów zieleni i zagospodarowanie ich w taki sposób, aby pełniły funkcję wypoczynkowo-integracyjną. Parki kieszonkowe powstały już m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.