Kierowcy, którzy będą omijać centrum Gorzowa, wybierając ul. Spichrzową, nie będą musieli skręcać w lewo, w ul. Hejmanowską, a pojadą na wprost, gdzie od razu wpadną w już na stałe podzieloną ul. Teatralną. Nowa droga ma być gotowa na początku 2022 r.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Plany przedłużenia trasy alternatywnej mają długą historię. Już 20 lat temu przymierzano się do budowy obejścia centrum miasta ulicami Jancarza, Składową, Spichrzową i dalej aż do mostu Lubuskiego. Częścią tych planów było wykonanie ul. Jancarza na odcinku do dworca PKP. Potem powracano do tematu dokończenia trasy, miasto przejmowało nawet działki przy ul. Teatralnej. Teraz plan przebudowy ul. Spichrzowej, czyli tak naprawdę powstanie zupełnie nowego odcinka drogi, jest realizowany.

Na nowym odcinku Spichrzowej położona już została instalacja wodociągowa i zaczęły się się najpoważniejsze prace na powierzchni. Dokładnie widzimy, którędy pobiegnie nowa nitka drogi. Spółka Maldrobud wykonuje drogę za 4,4 mln zł.

Listopad 2021 r. Zupełnie nowa nitka ul. Spichrzowej już coraz bardziej widoczna
Listopad 2021 r. Zupełnie nowa nitka ul. Spichrzowej już coraz bardziej widoczna  FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

W związku z tą poważną przebudową już na stałe została zamknięta ul. Teatralna. Dla wielu zmiany na tej ulicy to rewolucja, ale będziemy musieli się do tego przyzwyczaić. Miasto podjęło decyzję, aby przedzielić ją i w ten sposób radykalnie zmniejszyć ruch w tym rejonie, przemienić ul. Teatralną w bardziej osiedlową, dojazdową do mieszkań, teatru czy powstającego Kwartału Kultury.

Zamawiającymi są wspólnie miasto i gorzowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Główne zadanie to zbudowanie nowej drogi wraz z sygnalizacją świetlną. W okolicy drogi powstanie m.in. kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej