Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na naszą multimedalistkę igrzysk olimpijskich w Tokio, kajakarkę AZS AWF Gorzów Annę Puławską można głosować w dwóch miejscach. Nominowana jest zarówno srebna w Japonii dwójka kajakowa,  jak i brązowa czwórka. W K2 Anna Puławska została wicemistrzynią olimpijską razem z Karoliną Nają, która też jest w dużej części naszą sportmenką, bo przecież przez wiele lat reprezentowała AZS AWF. W K4 razem z Puławską i Nają trzecie miejsce w Tokio wywalczyły Justyna Iskrzycka oraz Helena Wiśniewska.

Bartosz Zmarzlik, który 12 kwietnia skończy 27 lat, został nominowany do plebiscytu szósty rok z rzędu. Na początku 2020 r. jako mistrz świata seniorów po raz pierwszy wygrał. Wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Ostatnio Zmarzlik zajął piąte miejsce.

Dwukrotny mistrz świata na żużlu, w 2021 r. wywalczył srebrny medal. W cyklu Grand Prix przegrał tylko z Rosjaninem Artiomem Łagutą. Reprezentował również Polskę w Speedway of Nations, gdzie zajęliśmy drugie miejsce. Zmarzlik znów wykręcił niesamowite osiągnięcia w PGE Ekstralidze, pierwszy raz w karierze został także indywidualnym mistrzem Polski seniorów.

Gorzów i województwo lubuskie mają też cząstkę z tych sukcesów, bo 23-letnia Natalia Kaczmarek pochodzi z Górzysk koło Drezdenka, a pierwsze kroki w lekkoatletyce stawiała w ALKS AJP Gorzów.

Od 2017 r. reprezentuje AZS AWF Wrocław, ale Drezdenko też zgotowało jej huczne przyjęcie po złocie w Tokio w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów oraz po zdobyciu srebrnego medalu w sztafecie kobiet 4 x 400 metrów.

Kaczmarek, identycznie jak Puławska, jest nominowana za oba te sukcesy, razem z „Aniołkami Matusińskiego".

Głosowanie online na stronie plebiscyt.przegladsportowy.pl zakończy się 31 grudnia 2021 r. o godz. 12. Głosowanie za pośrednictwem SMS - 7 stycznia 2022 r. o godz. 16. Głosowanie za pośrednictwem kuponów drukowanych w „Przeglądzie Sportowym" oraz „Fakcie" zakończy się 24 grudnia 2021 r. (data publikacji ostatniego kuponu w „PS").

Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku poznamy podczas Gali Mistrzów 8 stycznia 2022 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.