Jan Suwary, były wieloletni trener futbolistek TKKF Stilon Gorzów, z którymi zdobył wszystkie możliwe krajowe laury, zmarł dzisiaj po długiej chorobie. Miał 73 lata.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kobiecy zespół piłki nożnej z Gorzowa rządził w Polsce w latach 90. Trzy razy wywalczył złoto na otwartych boiskach w 1992, 1995 i 1996 r., pięć razy był halowym mistrzem Polski, trzy razy wygrywał Puchar Polski. Z tymi wszystkimi wydarzeniami był kojarzony Jan Suwary, jeden z najważniejszych twórców futbolu kobiet w naszym mieście.

Jako młody chłopak, Jan Suwary sam zaczynał grę w Stilonie, ale fantastycznie spełnił się przede wszystkim w roli trenera. Prowadzenia drużyn nie odpuścił właściwie do ostatnich swoich dni.

Ojciec Alicji, Tomasza i Piotra. Dobrze kojarzycie, Alicja Suwary grała w naszym seniorskim zespole koszykarek, a piłkarz Tomasz Suwary był m.in. nominowany, gdy kilkanaście lat temu wybierano stilonowską jedenastkę marzeń. Z Amicą Wronki wygrywał Puchar Polski, grał też w klubach niemieckich. Obecnie jest menedżerem piłkarskim.

Jan Suwary za pracę w TKKF Stilon został nominowany na drugiego trenera reprezentacji Polski. Jeśli chodzi o męskie drużyny, to jeszcze w poprzednim sezonie kierował A-klasową Iskrą Janczewo. Niestety więcej pana Janka, który uwielbiał opowiadać o swoich zawodniczkach, zawodnikach, a także o gorzowskiej piłce, nie spotkamy na naszych stadionach.

Jak informuje Radio Gorzów, ostatnie pożegnanie Jana Suwarego odbędzie się w sobotę, 20 listopada o godz. 9.30 na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej