- Skoro Krispol jest wyżej w tabeli, to mimo wszystko on jest faworytem tego pojedynku - mówił trener Olimpii Łukasz Chajec. Sulęcinianie grają jednak ostatnio tak, że dalej już chyba żaden rywal naszych siatkarzy nie zlekceważy. Fajnie jest przyzwyczajać się do myśli, że jest zespół w naszym regionie, który na naprawdę mocnym zapleczu PlusLigi ma tyle do powiedzenia, a tym razem ostra walka o play-off to nie będzie marzenie na wyrost.

Gospodarze przyznawali, że w dzisiejszym spotkaniu wiele ważnego wydarzyło się w końcówce pierwszego seta. Olimpia jeszcze nie weszła na swoje obroty, a jednak zwyciężyła 25:23. Może nawet to ekipa z Wrześni tę partię, na własne życzenie bardziej przegrała, nie wykorzystując doskonałych okazji do zdobycia punktów, a nie my wygraliśmy. Jeszcze mocniej nasi zawodnicy mordowali się w drugim secie, nie mogli sobie poradzić z zagrywkami przeciwników. To były najbardziej jednostronne minuty w ten wieczór. Krispol wygrał 25:19 i wyrównał stan pojedynku.

A dalej? Zaczęło się świetne granie siatkarzy z Sulęcina. Jak już nasi zawodnicy przekonali samych siebie w głowach, że mogą być lepsi od Wrześni, to i na boisku zaczęło im wychodzić prawie wszystko.

- Daliśmy wysoką jakość właściwie w każdym elemencie, mecz na pewno mógł się podobać - przyznał nasz środkowy Patryk Cichosz-Dzyga. - Mamy w lidze czwarte zwycięstwo z rzędu, a to jest już naprawdę coś. Znów gramy z naszymi kibicami za kilka dni, z również mocną Gwardią Wrocław. Myślę, że na kolejny pojedynek już nikogo nie trzeba specjalnie zapraszać.

Decydujące sety wygraliśmy do 21 i 22. Za każdym razem mieliśmy kilka punktów przewagi, nie było wątpliwości, kto jest lepszy.

MVP spotkania został wybrany rozgrywający Olimpii Bartosz Zrajkowski, a najwięcej punktów dla wygranych zdobyli Maciej Krysiak - 18, Grzegorz Turek - 16, Michał Wójcik - 15 i Seweryn Lipiński - 10.

Już w najbliższą środę, 17 listopada w Tauron 1, Lidze odbędą się awansem mecze z 15. kolejki i sulęcinianie ponownie zagrają u siebie. O godz. 18 Olimpia podejmie Gwardię Wrocław.

OLIMPIA SULĘCIN - KRISPOL WRZEŚNIA 3:1

SETY: 25:23, 19:25, 25:21, 25:22.

OLIMPIA: Cichosz-Dzyga, Zrajkowski, Wójcik, Lipiński, Turek, Krysiak, Pogłodziński (libero) oraz Godlewski, Błażej, Polczyk, Sawerwain (libero).

WYNIKI Z 9. KOLEJKI:

OLIMPIA SULĘCIN - Krispol Września 3:1, Norwid Częstochowa - Mickiewicz Kluczbork 1:3, Avia Świdnik - Gwardia Wrocław 0:3, KPS Siedlce - Visła Bydgoszcz 3:2, Chrobry Głogów - SMS PZPS Spała 1:3, Lechia Tomaszów Maz. - BBTS Bielsko-Biała 3:1, AZS AGH Kraków - MKS Będzin 3:2, Zaksa Strzelce Opolskie - Legia Warszawa 0:3.

• 16. Zaksa Strzelce Opolskie 9 4 6:24

Osiem czołowych drużyn zagra w fazie play-off o zwycięstwo w Tauron 1. Lidze. Najlepszy, jeśli spełni wymogi licencyjne, awansuje do PlusLigi, a drugi ma prawo walczyć o awans w barażach. Zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajmą miejsca 9-14, kończą rozgrywki. Przedostatnia i ostatnia ekipa po fazie zasadniczej traci prawo udziału w Tauron 1. Lidze w sezonie 2022/23.