W piątek, 12 listopada ok. godz. 18.30 do budynku placówki medycznej przy ul. Nowej w Gorzowie wszedł zamaskowany mężczyzna. Z jednego z pomieszczeń zabrał gotówkę i uciekł. Wszystkie osoby, które mogą mieć informacje dotyczące osoby zarejestrowanej przez monitoring, proszone są o kontakt z policjantami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sprawie piątkowego zdarzenia prowadzone są przez gorzowskich kryminalnych intensywne czynności, mające doprowadzić do zatrzymania podejrzanego.

- Na miejscu były prowadzone oględziny - opowiadał podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. - Wszystkie patrole w mieście poszukiwały osoby, której rysopis został przekazany przez pracowników. Policjanci zabezpieczyli także monitoring, na którym widać jak zamaskowany mężczyzna wchodzi do jednego z pomieszczeń. W środku zabiera pieniądze, a następnie wybiega z budynku.

Funkcjonariusze poszukują mężczyzny ubranego w ciemną odzież, z tyłu bluza lub kurtka ma jasny nadruk. Na głowie ciemna czapka, wzrost to około 170-175 cm, krępej budowy ciała.

Każdy, kto ma informacje na temat podejrzanego proszony jest o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112 lub z dyżurnym gorzowskiej komendy - 47 79 12 511.

- Zwracamy się także do kierowców, którzy mieli wideorejestrator i w piątek około godziny 18.30 jechali ulicą Nową. Być może nagrali poszukiwanego mężczyznę - dodał podkom. Jaroszewicz.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej