Podczas uroczystej gali żużlowej Stali Gorzów, podsumowującej 2021 r., która odbyła się w Folwarku Pszczew, zostały również ogłoszone nazwiska nowych zawodników w naszej drużynie na sezon 2022.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już oficjalnie podstawowy skład gorzowskiej ekipy uzupełni 23-letni Duńczyk Patrick Hansen, który w przyszłym roku ma dać Stali większą jakość w formacji U24. Co ciekawe, zawodnik bardzo dobrze mówi po polsku i zdecydował, że zamieszka w Gorzowie. W ostatnich rozgrywkach był czołowym żużlowcem pierwszej ligi, razem z zespołem z Ostrowa Wlkp. wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Mimo to zdecydował się na transfer do nowego klubu.

- Podchodzę do sprawy bardzo ambitnie, chcę ze Stalą jechać o medale, najlepiej wygrać ligę - odważnie mówił Duńczyk. - Wiem, że polska ekstraklasa to najwyższy stopień trudności. Przez całą zimę postaram się do tego wyzwania jak najlepiej przygotować.

Na samym początku okna transferowego dowiedzieliśmy się, że jednak w Sparcie Wrocław, a nie w Stali, będzie jeździł junior Bartłomiej Kowalski, którego chciało mieć u siebie też kilka innych klubów.

Listopad 2021 r. Stal Gorzów potwierdziła kontrakt z Patrickiem Hansenem, pozyskała też 16-latka z Gniezna
Listopad 2021 r. Stal Gorzów potwierdziła kontrakt z Patrickiem Hansenem, pozyskała też 16-latka z Gniezna  Fot. Facebook.com/Stal Gorzów

Ostatecznie i gorzowianie sięgnęli po młodzieżowca z zewnątrz. Do stalowców dołączył 16-letni Oskar Hurysz, wychowanek Startu Gniezno. Jaka jest skala jego talentu, przekonamy się wkrótce.

Zapewne najpierw młodzian będzie się sprawdzał w nowych rozgrywkach, które ruszą od sezonu 2022 - U24 Ekstralidze. Weźmie w nich udział osiem drużyn dorosłej ekstraklasy. Będzie trzeba wystawić skład liczący od sześciu do ośmiu zawodników, złożony z zawodników U24 z kadry klubu ekstraligi, z wyjątkiem tych, którzy uzyskali w sezonie poprzedzającym średnią indywidualną 1,4 pkt lub więcej.

Za chwilę do naszej drużyny U24 ma również dołączyć zaciąg młodzieży zagranicznej. Mówi się o kontraktach z Timi Salonenem (Finlandia), Danielem Klimą (Czechy) i Mathiasem Pollestadem (Norwegia).

Podczas gali oficjalnie do pierwszego zespołu Stali został również włączony gorzowski wychowanek Oskar Paluch. On będzie mógł startować w ekstraklasie od 7 czerwca 2022 r., gdy skończy 16 lat. Dodajmy, że z wypożyczeń do innych klubów mają powrócić juniorzy Mateusz Bartkowiak i Alan Szczotka.

STAL GORZÓW 2022:

  • seniorzy - Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Martin Vaculik (Słowiacja), Anders Thomsen (Dania),
  • U24 - Wiktor Jasiński, Patrick Hansen (Dania),
  • juniorzy - Mateusz Bartkowiak, Alan Szczotka, Oskar Paluch (od 7 czerwca 2022 r.), Kamil Pytlewski, Oliwier Ralcewicz, Oskar Hurysz.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej