Najpierw przeważali krakowianie. Pierwszą partię wygrali dość wyraźnie (25:20), w drugiej końcówka była już na przewagi, choć znów dla gości (27:25).

– Ostatecznie ten mecz to było ekscytujące pięć setów – opowiadał rozgrywający Olimpii Artur Błażej. – Najpierw gra nam się nie układała, ale dokonaliśmy istotnych zmian, rezerwowi pomogli drużynie. No i niesamowici kibice, którzy jak już nas ponieśli, to nie zwolniliśmy aż do końca bardzo zaciętego tie-breaku.

Rozgrywający Błażej pojawił się w Olimpii na podwójnej zmianie w połowie trzeciego seta (razem z atakującym Michałem Godlewskim), gdy ekipa AZS AGH prowadziła jeszcze 16:13. Od tego momentu gospodarze zaczęli odwracać to spotkanie na swoją korzyść. Wygraną 25:23 zapewnił sulęcinianom blokiem Seweryn Lipiński. Błażej został na boisku od początku czwartej partii, a obowiązki atakującego znów przejął Grzegorz Turek, ostatecznie wybrany na MVP meczu.

– To był naprawdę trudny pojedynek, w którym najpierw rywale robili nam dużo krzywdy swoimi zagrywkami – mówił Seweryn Lipiński, nasz środkowy. – To ważne, że jeszcze raz się przełamaliśmy, a nowością jest, że mamy w garści pierwszego w sezonie wygranego piątego seta, zwycięstwo w domowej, gorącej hali. Również dwa ważne duże punkty do tabeli.

Czwarty set był najbardziej jednostronny, gospodarze wygrali go 25:19. Tie-break ostatecznie skończył się 15:13 dla Olimpii, choć i tu nasi siatkarze cały czas mieli większą lub mniejszą inicjatywę.

Dla zespołu z Sulęcina Maciej Krysiak zdobył 20 pkt, Grzegorz Turek – 18, a Tomasz Polczyk – 13. Ten ostatni, 24-letni przyjmujący od trzeciej partii pojawiał się w wyjściowej szóstce. To bardzo dobra wiadomość na długi i wymagający sezon w bardzo wyrównanej Tauron 1. Lidze, że Olimpia ma tym razem tak duże pokłady energii i jakości również w kwadracie dla rezerwowych.

Kolejny mecz ligowy siatkarzy Olimpii to wyjazd w sobotę 30 października do Zaksy Strzelce Opolskie, aktualnie zamykającej tabelę zaplecza PlusLigi.

OLIMPIA SULĘCIN – AZS AGH KRAKÓW 3:2

SETY: 20:25, 25:27, 25:23, 25:19, 15:13.

OLIMPIA: Wójcik, Lipiński, Turek, Krysiak, Cichosz-Dzyga, Zrajkowski, Pogłodziński (libero) oraz Polczyk, Błażej, Szymański, Godlewski, Sawerwain (libero).

WYNIKI Z 6. KOLEJKI

OLIMPIA SULĘCIN – AZS AGH Kraków 3:2, Mickiewicz Kluczbork – Zaksa Strzelce Opolskie 3:0, Krispol Września – Lechia Tomaszów Maz. 3:1, Legia Warszawa – Chrobry Głogów 2:3, MKS Będzin – KPS Siedlce 3:1, BBTS Bielsko-Biała – Avia Świdnik 3:0, SMS PZPS Spała – Norwid Częstochowa 2:3, Visła Bydgoszcz – Gwardia Wrocław 3:2.

• 16. Zaksa Strzelce Opolskie 6 4 5:15

Osiem czołowych drużyn zagra w fazie play-off o zwycięstwo w Tauron 1. Lidze. Najlepszy, jeśli spełni wymogi licencyjne, awansuje do PlusLigi, a drugi ma prawo walczyć o awans w barażach. Zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajmą miejsca 9.–14., kończą rozgrywki. Ekipy przedostatnia i ostatnia po fazie zasadniczej tracą prawo udziału w Tauron 1. Lidze w sezonie 2022/23.