- Ilanka ewidentnie ma na nas patent - myśleliśmy, wspominając ostatnie wyniki z drużyną z Rzepina. W poprzednim sezonie w lidze 1:2 na wyjeździe i bardzo bolesne 0:4 w domu. Nawet ostatnio, w wojewódzkim Pucharze Polski, gdzie prowadziliśmy z Ilanką do przerwy 2:1, przegraliśmy 2:3.

- Nie mam pojęcia, co się stało z zespołem, mam nadzieję, że to się już nigdy więcej nie powtórzy - mówił trener Stilonu Karol Gliwiński po pucharowej wpadce. - Trzy ostatnie mecze ligowe rozegraliśmy na swoim boisku, skończyliśmy z kompletem punktów. Liczę, że rozpędziliśmy się i nabraliśmy takiej pewności siebie, że od teraz będziemy kontynuować tę passę również na wyjazdach, gdzie do tej pory nie wiodło nam się najlepiej.

Jak odganiać fatum, to z przytupem. Zwycięstwa 7:0 z pewnością nikt nie obstawiał, ale taki sukces cieszy. Dostajemy wyraźny sygnał, że awans wyżej jest w zasięgu Stilonu.

W 29. minucie, po rzucie rożnym, bramkarz Ilanki zbyt krótko piąstkował piłkę, wprost na głowę Wojciecha Kurlapskiego, który rozwiązał worek z bramkami.

Kurlapski zdobył w tym meczu dwa gole, tak samo jak Łukasz Kopeć i wprowadzony po przerwie 16-latek Patryk Bednarczyk (jedno z trafień po pięknym rajdzie lewą stroną). Siódmą bramkę dołożył Filip Wiśniewski.

W tej chwili stilonowcy mają w lubuskich rozgrywkach zdecydowanie najlepszą obronę (tylko dziewięć straconych goli), a minimalnie więcej bramek od gorzowian strzelił wicelider z Przybyszowa, który jako jedyny również mówi o awansie, choć w Dębie zakładają plan dwuletni.

W 12. kolejce, w niedzielę, 24 października, o godz. 12 niebiesko-biali podejmą przy Olimpijskiej Syrenę Zbąszynek.

ILANKA RZEPIN - MAGNOLIA PARK STILON GORZÓW 0:7 (0:3)

BRAMKI: Kurlapski (30., 45.), Kopeć (42., 67.), F. Wiśniewski (61.), Bednarczyk (68., 83.).

STILON: Łodej - Kaniewski (71. Iwase), Nidecki, Wenerski (71. Bonczek), Łaźniowski (68. Grzybowski) - F. Wiśniewski, Świerczyński, Maliszewski (68. Kalinowski) - Ishizuka, Kurlapski (62. Bednarczyk), Kopeć (68. Fernezy).

WYNIKI Z 11. KOLEJKI:

Ilanka Rzepin - MAGNOLIA PARK STILON GORZÓW 0:7, Czarni Browar Witnica - Meprozet Stare Kurowo 0:2, Korona Kożuchów - Promień Żary 3:2, Czarni Żagań - Dąb Sława Przybyszów 2:2, Piast Iłowa - Budowlani Murzynowo 2:2, Pogoń Świebodzin - Piast Czerwieńsk 1:1, Polonia Słubice - ZAP Syrena Zbąszynek 5:4, Odra Nietków - Celuloza Kostrzyn 3:0.

• 18. Piast Czerwieńsk 11 5 8:27

Zwycięzca rozgrywek awansuje do trzeciej ligi. Co najmniej trzy ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej.