Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miasto wraz z partnerami przygotowało dla gorzowskich seniorów m.in. spacery z przewodnikiem po mieście, również w formie nordic walkingu, wieczory z poezją, muzyką i tańcami, spektakl teatralny oraz ognisko i bal.

W poniedziałek, 18 października seniorzy będą mogli wziąć udział w konkursie na wierszyki - rymowanki o Gorzowie, w spacerze po mieście z przewodnikiem PTTK, spacerze wzdłuż Warty z kijkami, wieczorze poezji i wieczorku muzycznym.

We wtorek, 19 października organizatorzy Gorzowskiego Tygodnia Seniora zaplanowali zajęcia taneczne w rytmach latino, występ Kabaretu Starszych Pań oraz wieczór karaoke.

W środę, 20 października będzie można m.in. zwiedzić wystawy Muzeum Lubuskiego, nauczyć się szkicowania i malowania na plenerze malarskim oraz wziąć udział w panelu wykładowym „Zdrowy, bezpieczny i poinformowany senior", podczas którego swoją wiedzą z najstarszymi gorzowianami podzielą się przedstawiciele GCPR, policji, radca prawny, dietetyk i miejski rzecznik konsumenta.

W czwartek, 21 października odbędzie się wycieczka autokarowa po okolicach Gorzowa, spektakl teatralny pt. „1980-Ty" w reżyserii Jana Tomaszewicza oraz wieczorek muzyczny pt. „Nasz najpiękniejszy dzień".

Tydzień zakończy Bal Seniora. Zabawa przy muzyce na żywo odbędzie się w piątek, 22 października w godz. 16-20 w MCK Zawarcie.

Po odbiór biletów na spektakl oraz bal organizatorzy zapraszają od poniedziałku, 18 października, w godzinach przyjęć interesantów w sali obsługi klienta urzędu miasta, przy ul. Sikorskiego 3-4 (stanowisko nr 11 i 12). Bilety przeznaczone są wyłącznie dla Seniorów 60+, posiadających Gorzowską Kartę Seniora. Osoby, które nie posiadają karty, będą mogły ją wyrobić przy odbiorze biletów. Ilość biletów jest ograniczona.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.