Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wykonawcy szukali wspólnie miasto i gorzowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ponieważ częścią zadania jest przebudowa sieci wodociągowej wraz z wymianą istniejących przyłączy. Istniejąca sieć wodociągowa zostanie zdemontowana lub zamulona mieszankami cementowo-gruntowymi.

Wstępnie na przebudowę ul. Słonecznej było zaplanowane nieco ponad 4 mln zł. Ostatecznie ta kwota została zwiększona o prawie 2 mln zł. Przesunięto środki z innych inwestycji.

Dzięki temu można było rozstrzygnąć przetarg. Dziury ze Słonecznej usuwa od sierpnia firma Maldrobud z Myśliborza za 6 044 816 zł. Ta sama, która odpowiada za budowę nowego odcinka ul. Spichrzowej w Gorzowie.

Główna inwestycja to przebudowa 760 m ul. Słonecznej, od cerkwi przez pl. Słoneczny do skrzyżowania z ul. Olimpijską, z wyłączeniem małego odcinka, już wcześniej wyremontowanego.

Obecna, w wielu miejscach bardzo zniszczona, nawierzchnia ma być całkowicie usunięta i wykonana na nowo. Ponadto zadanie zakłada przebudowę istniejącego odwodnienia - kanalizacji deszczowej, regulację studni, kratek ściekowych.

Październik 2021 r. Na remont Słonecznej czekaliśmy wiele lat. W końcu ta ulica będzie przyjazna dla kierowców i pieszychPaździernik 2021 r. Na remont Słonecznej czekaliśmy wiele lat. W końcu ta ulica będzie przyjazna dla kierowców i pieszych FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Mają pojawić się nowe krawężniki i obrzeża, zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych. To i pozostałe przejścia mają być również doświetlone. Powstaną także zjazdy i parkingi.

Wykonawca będzie musiał dokonać nowych nasadzeń drzew i pnączy, teren zostanie uzupełniony o nowe meble miejskie, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i słupki blokujące.

Z wyremontowanej Słonecznej, przynajmniej jej części, na pewno będziemy korzystać jeszcze w tym roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.