Po zwycięstwie 3:1 z Norwidem w Częstochowie drugi mecz sezonu siatkarze Olimpii rozegrali w swojej hali i przegrali ze Świdnikiem 1:3. Trener gospodarzy Łukasz Chajec mimo wszystko chwalił swoich zawodników za ten występ. Miał nadzieję, że przeciwko Siedlcom uda się w domu ugrać więcej.

- Zdaję sobie też jednak sprawę, że to może być jeszcze trudniejszy mecz niż z Avią, bo rywal jest mocny i bardzo doświadczony - przewidywał Chajec. - Chciałbym, żebyśmy do dobrego poziomu tym razem dołożyli jakąś zdobycz punktową, aby nasi świetni kibice wyszli z hali bardziej zadowoleni.

Plany i nadzieje to jedno, a boiskowe realia okazały się zupełnie inne. W dwóch pierwszych setach nasi siatkarze właściwie nie nawiązali walki, przegrywali do 18.

Na szczęście to właśnie dopiero w tym momencie dziś w Sulęcinie rozpętała się siatkarska walka na pierwszoligowym poziomie, a kibice dostali bardzo emocjonujące widowisko.

Trzeciego seta Olimpia rozpoczęła od prowadzenia 4:1 i tym razem już nie dała się rywalowi przełamać. Wygrywamy 25:22. Bardzo ważne zmiany, które miały bardzo duży wpływ na przebieg tego spotkania: na przyjęciu po stronie Sulęcina pojawił się na resztę pojedynku Tomasz Polczyk, a na ataku Grzegorz Turek. Ten ostatni to jedyny kluczowy zawodnik, który grał w sulęcińskiej ekipie w poprzednim sezonie.

Czwarta partia to prowadzenie gospodarzy 4:1, 14:11, 17:14 i 19:15, ale w samej końcówce, długo rozgrywanej na przewagi, nikt nie chciał przegrać. Uff, mamy duży punkt, o który trzeba było zażarcie powalczyć. Olimpia kończy seta wygraną 31:29!

Tie-break to już znów większa przewaga gości z Siedlec i ich zwycięstwo 15:10 oraz w całym spotkaniu 3:2. Bardzo ważne jednak dla zbudowanej przed sezonem zupełnie od nowa drużyny Olimpii, że z mocnym przeciwnikiem potrafiliśmy się zebrać, wydobyć z naprawdę wielkich kłopotów i wrócić z dalekiej podróży, a nagrodą była zdobycz punktowa.

W kolejnym meczu w sobotę, 9 października, sulęcinianie zagrają na wyjeździe z beniaminkiem Chrobrym Głogów.

OLIMPIA SULĘCIN - KPS SIEDLCE 2:3

SETY: 18:25, 18:25, 25:22, 31:29, 10:15.

OLIMPIA: Zrajkowski, Wójcik, Lipiński, Godlewski, Krysiak, Cichosz-Dzyga, Pogłodziński (libero) oraz Polczyk, Błażej, Turek.

WYNIKI Z 3. KOLEJKI:

OLIMPIA SULĘCIN - KPS Siedlce 2:3, Visła Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:2, Gwardia Wrocław - MKS Będzin 2:3.