Pierwsza warstwa asfaltu na ul. Walczaka pojawiła się między rondem Gdańskim a ciągle zamkniętym skrzyżowaniem z ul. Szarych Szeregów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Modernizację kilkukilometrowego, wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 w kierunku Gdańska, na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta, od dłuższego czasu realizuje firma Budomex SA za prawie 74 mln zł. Na tę inwestycję miasto otrzymało 49 mln zł dofinansowania. Efekt końcowy mamy zobaczyć w wakacje 2022 r.

Cała inwestycja jest naprawdę poważna, bo obejmuje odcinek o długości ok. 3,07 km.

Na przebudowywanej, istniejącej drodze krajowej nr 22 (ul. Walczaka) powstaje druga jezdnia. Tu także powstaje torowisko dla tramwajów wraz z siecią trakcyjną, w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka, od ronda Gdańskiego do ul. Augusta Emila Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli.

Wrzesień 2021 r. Modernizacja wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 w Gorzowie na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta
Wrzesień 2021 r. Modernizacja wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 w Gorzowie na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta  FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Druga jezdnia powstanie również na ul. Elżbiety Zawackiej i Łukasińskiego.

W skład inwestycji wchodzą również: budowa kanalizacji deszczowej w obszarze całej trasy wraz z budową nowej przepompowni i separatorów na ul. Łukasińskiego oraz zbiorników retencyjnych, budowa oświetlenia w systemie LED na całej długości trasy, budowa ścieżek rowerowych, chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych, rozbudowa oraz przebudowa skrzyżowań w ciągu drogi na skrzyżowania typu rondo i ronda turbinowe, przebudowa zjazdów, wykonanie wiat przystankowych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej