Umowa na budowę kompleksu sportowego między ul. Krasińskiego, al. Andrzejewskiego i ul. Wyszyńskiego została podpisana w grudniu 2020 r. Wcześniej radni zgodzili się dołożyć do najniższej oferty złożonej w przetargu 4,5 mln zł, aby inwestycja mogła ruszyć z miejsca. Budowa stadionu lekkoatletycznego i boiska treningowego ma kosztować prawie 18 mln zł, a termin oddania do użytku to marzec 2022 r.
Za budowę jednego z najbardziej wyczekiwanych obiektów sportowych w Gorzowie odpowiada firma Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy.
Poniżej widzimy plan sytuacyjny nowego kompleksu sportowego w Gorzowie. Widać, gdzie na obu stadionach będą umieszczone bieżnie, rzutnie, skocznie i trybuny.
Również na żywo widzimy już, gdzie będzie można ćwiczyć, a także rozgrywać podczas zawodów (oby jak najwyższej rangi) poszczególne konkurencje lekkoatletyczne.
Rozmachu nabrały prace na byłym, bardzo przestarzałym boisku piłkarsko-lekkoatletycznym, usytuowanym tuż przy ul. Wyszyńskiego, które teraz będzie pełniło rolę obiektu rozgrzewkowego.
Na czterotorowej bieżni o długości 120 metrów, zakończonej skocznią do skoku w dal, widzimy już charakterystyczny kolor nawierzchni. Dalej będą jeszcze kładzione jej kolejne warstwy. Specjalną nawierzchnię mają już także, usytuowane w jednym miejscu - rzutnia dla oszczepników i skocznia do skoku wzwyż.
Na górnym boisku pojawią się także rozgrzewkowe rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem.
Sportowcy, przechodząc przez mostek na Kłodawce, gdzie na razie najwytrwalszymi obserwatorami budowy są kaczki, trafią na okazały stadion główny.
Tu lekkoatleci będą mieli do dyspozycji ośmiotorową 400-metrową bieżnię razem z rowem z wodą. Dodatkowe bieżnie proste do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, po obu stronach stadionu, umożliwiające intensywne treningi.
Dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce, dwukierunkową, dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku, a także dodatkowo dwukierunkową, jednościeżkową skocznię do skoku w dal. Dwie rzutnie do pchnięcia kulą, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem z klatką osłonową, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegami usytuowanymi w zakolach stadionu.
Dla piłkarzy powstaje boisko o nawierzchni trawiastej i wymiarach pola gry: długość nie mniejsza niż 100 m, szerokość nie mniejsza niż 64 m. Będzie ono również wykorzystywane jako sektory do rzutów oszczepem, dyskiem i młotem oraz pchnięcia kulą.
Powstająca już, zupełnie nowa trybuna, składać się będzie z prefabrykowanych stopni, do czoła których zamocowane zostaną siedziska. W jednym rzędzie trybuny znajdować się będzie 25 krzesełek, w każdym segmencie trybuny (oprócz pierwszego) znajdować się będzie 150 siedzisk. W pierwszym sektorze zostały wyodrębnione miejsca dla sędziów i oficjeli oraz boks sędziowski. Przewiduje się zapewnienie stałej liczby miejsc siedzących dla ok. 900 kibiców i 15 miejsc dla osób na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo planuje się miejsce zadaszone na trybunie konstrukcji stalowej – na ok. 70 miejsc siedzących.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera