Gorzów miastem sportu, z całym wachlarzem propozycji aktywnego wypoczynku dla mieszkańców i wydarzeniami z różnych dyscyplin na najwyższym poziomie? Na to liczymy. W lekkiej atletyce mamy młode liderki, które właśnie pochwaliły się swoimi sukcesami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała wraz z dyrektorem wydziału sportu Piotrem Guszpitem spotkali się z medalistkami mistrzostw świata U20 w lekkiej atletyce, które niedawno zakończyły się w Kenii. Nasz kraj reprezentowały Kornelia Lesiewicz (AZS AWF), Olga Rzeszewska i Alicja Kaczmarek (obie ALKS AJP). W spotkaniu uczestniczyli klubowi trenerzy zawodniczek Sebastian Papuga i Tomasz Saska.

Największym tegorocznym sukcesem zawodniczek było wicemistrzostwo świata U20 w sztafecie mieszanej 4 x 400 m, do tego w indywidualnym biegu na 400 m, srebrny medal mistrzostw świata dołożyła mistrzyni Europy U20 Kornelia Lesiewicz, dla której był to wyjątkowy sezon. Lesiewicz w krótkim czasie została młodzieżową mistrzynią Europy, wicemistrzynią świata, poleciała też na igrzyska olimpijskie w Tokio, gdzie ostatecznie była rezerwową. To wszystko jeszcze przed swoimi osiemnastymi urodzinami.

Wrzesień 2021 r. Gratulacje dla medalistek lekkoatletycznych mistrzostw świata U20
Wrzesień 2021 r. Gratulacje dla medalistek lekkoatletycznych mistrzostw świata U20  Fot. Łukasz Kulczyński / Urząd Miasta Gorzowa

Trenerzy zauważyli, że Gorzów staje się ważnym ośrodkiem lekkoatletycznym w Polsce, o czym świadczą powołania do kadry narodowej. Całą żeńską reprezentację sztafety mieszanej tworzyły gorzowianki. To pokazuje, że przyjęty przez kluby system szkolenia pozwala na osiąganie najlepszych wyników w kraju i za granicą – podkreślali.

- Wierzę, iż właśnie budowany, tak bardzo wyczekiwany stadion lekkoatletyczny w Gorzowie, przyczyni się do kolejnych sukcesów zawodniczek, a trenerom pozwoli na wyławianie kolejnych lekkoatletycznych talentów – powiedziała wiceprezydent Domagała.

CZYTAJ TEŻ: Trzy gorzowianki ze srebrnymi medalami w sztafecie mieszanej na lekkoatletycznych mistrzostwach świata U20

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej