Trzy tytu造 mistrzowskie na torze regatowym w Bydgoszczy wywalczy dominator w grupie polskich kanadyjkarzy Wiktor G豉zunow, a czwarty z這ty kr捫ek dla Gorzowa dorzuci豉 multimedalistka z igrzysk olimpijskich Anna Pu豉wska. Oboje reprezentuj AZS AWF.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Niespełna 28-letni Wiktor Głazunow pływał na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy w jednej olimpijskiej konkurencji. W C1 na 1 km tym razem zabrał brąz. Ostatecznie lepsi od niego byli Mateusz Kamiński i Marcin Grzybowski. Tuż za podium znalazł się Herman Berko z Admiry Gorzów.

W medalowej rywalizacji w kanadyjkowych jedynkach na 200 m, 500 m i 5 km Głazunowa już nikt nie dogonił. W finale C1 na 200 brąz wywalczył Alex Koliadych z Admiry.

– To jeszcze nie koniec tego obfitującego w wielkie emocje sezonu, gdy spełnił się mój olimpijski sen – wyjawił Głazunow. – 16 września wystartuję na mistrzostwach świata seniorów, które odbędą się w Kopenhadze. W jakich konkurencjach tam wystartuję? To się jeszcze okaże. Teraz chwila na oddech w domu i 1 września melduję się ponownie w Wałczu.

Sierpień 2021 r. Lotto 84. mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym w Bydgoszczy. Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów)
Sierpień 2021 r. Lotto 84. mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym w Bydgoszczy. Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów)  Fot. Facebook.com/Polski Związek Kajakowy, Polish Canoe Federation

Srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio (w kajakowej dwójce i czwórce), 25-letnia Anna Puławska zwyciężyła w Bydgoszczy na olimpijskim dystansie K1 500 m. Nasza kajakarka wyprzedziła Martę Walczykiewicz o 66 setnych sekundy. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Puławska, siostra bliźniaczka Ani, która reprezentuje Posnanię Poznań.

Odwrotną kolejność na czele mieliśmy w finale olimpijskiej konkurencji K1 na 200 m. Tu Walczykiewicz zabrała złoto, a Anna Puławska – srebro. Kajakarka AZS AWF Gorzów przegrała o 24 setne sekundy.

W klubowej dwójce na 500 m Anna Puławska pływała z 21-letnią Julią Olszewską. Nasze kajakarki skończyły finał na czwartej pozycji.

– Cieszę się, że obroniłam złoty medal na moim koronnym dystansie, w jedynce na 500 metrów – komentowała Anna Puławska. – A przy okazji gratulacje dla siostry. Małgorzata, jesteś wielka. Julii Olszewskiej życzę powodzenia na mistrzostwach świata U23, które już za chwilę zaczną się w Portugalii. Sama oficjalnie zaczynam wakacje!

Sierpień 2021 r. Lotto 84. mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym w Bydgoszczy. Anna Puławska (AZS AWF Gorzów)
Sierpień 2021 r. Lotto 84. mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym w Bydgoszczy. Anna Puławska (AZS AWF Gorzów)  Fot. Facebook.com/Polski Związek Kajakowy, Polish Canoe Federation

W Bydgoszczy srebro i brąz wywalczyli także gorzowscy kajakarze.

Przemysław Korsak z G’Power zajął drugie miejsce w finale K1 na 1 km. Krzysztof Pieczuro i Fryderyk Fulko z Admiry znaleźli się na trzecim miejscu w finale K2 na 1 km.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Miko豉j Chrzan poleca
Wi璚ej