Z wyczekiwanego latami nowoczesnego obiektu sportowcy oraz mieszkańcy mają zacząć korzystać na początku 2023 r.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Halę obok basenu przy ul. Słowiańskiej postawi firma Budimex SA za kwotę 89,1 mln zł. Miasto Gorzów przeznaczy na halę w najbliższych latach ok. 60 mln zł. Obok hali powstanie wewnętrzny układ drogowy i parkingi. Oczywiście teren zostanie zagospodarowany.

Jeszcze w lipcu na plac budowy wkroczyły żurawie o imponujących rozmiarach. Większy żuraw ma 40 metrów wysokości i rozpiętość ramienia 55 metrów, drugi ma 35 metrów wysokości i taki sam jest jego zasięg.

Widzimy, że w miejscu przyszłej hali sportowej już są wykonywane nie tylko prace ziemne, powstają pierwsze ściany, także miejsce, gdzie będzie scena.

Sierpień 2021 r. Na budowie hali sportowej. Obok Słowianki powstają już pierwsze ściany
Sierpień 2021 r. Na budowie hali sportowej. Obok Słowianki powstają już pierwsze ściany  FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Przypomnijmy, że w programie funkcjonalno–użytkowym hali znajdują się: hol wejściowy z funkcjami pobocznymi dla widzów, sala główna z płytą boiska (arena główna z możliwością dzielenia na dwa boiska) i trybunami, zaplecze sanitarne, zaplecze gastronomiczne, zaplecze techniczne i techniczno-magazynowe, sala treningowa z małą trybuną, zaplecze szatniowe z odnową biologiczną, trybuny, loże i zaplecze z salą konferencyjną, zaplecze administracyjne.

Obiekt przeznaczony będzie do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, futsal, tenisa, tenisa stołowego, badmintona czy unihokeja. Hala będzie dostosowana do rozgrywek międzynarodowych, z nowoczesnymi szatniami dla gości i gospodarzy.

Oprócz wydarzeń sportowych w tym miejscu mają odbywać się targi i eventy, koncerty, występy taneczne i teatralne. Tu ma znaleźć swoje miejsce każda impreza, która wymaga dużej powierzchni.

Hala będzie składała się z areny głównej oraz pełnowymiarowej sali treningowej. Sala treningowa wyposażona w niewielkie trybuny na potrzeby imprez młodzieżowych, będzie jednocześnie sceną dla areny głównej.

Pojawi się 5 128 miejsc. Trybuna stała - 3 744 miejsca, trybuna teleskopowa - 1 384 miejsca (o standardzie miejsc stałych). Parkingi: 392 miejsca parkingowe, 88 miejsc dla rowerów, 8 miejsc z możliwością podłączenia stacji ładowania samochodów elektrycznych, postoje dla autokarów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej