Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwszy etap przebudowy ul. Okólnej to odcinek od strony ronda Solidarności, w okolicach ulic Pomorskiej i Podmiejskiej, do połowy drogi wewnętrznej ul. Poniatowskiego, prowadzącej do budynków nr 4-7.

- Odcinek ten zostanie całkowicie wyłączony z ruchu - przekazał Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. - Dojazd do ulic Bema, Poniatowskiego możliwy będzie od strony zachodniej, przez pozostałą część ulicy Okólnej lub ulice Zamenhofa i Teresy Klimek.

Na ten remont mieszkańcy os. Dolinki czekali od dawna, bo ta ulica jest naprawdę bardzo zniszczona.

Zadanie „Przebudowa ul. Okólnej, od ul. Pomorskiej do ul. Teresy Klimek (dawnej ul. Berlinga) w Gorzowie" obejmuje przebudowę drogi na długości około 181 metrów, wraz z częściową wymianą istniejących krawężników, budową odcinka chodnika oraz częściowym odwodnieniem.

Sierpień 2021 r. Za chwilę w Okólną od strony ronda Solidarności nie wjedziemy. Nareszcie naprawią bardzo zniszczoną ulicęSierpień 2021 r. Za chwilę w Okólną od strony ronda Solidarności nie wjedziemy. Nareszcie naprawią bardzo zniszczoną ulicę FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

W pierwszej kolejności planowane jest wykonanie frezowania istniejącej nawierzchni oraz rozbiórka podbudowy betonowej, a następnie wykonanie wzmocnienia podłoża i nowej konstrukcji jezdni.

Kierowcy i mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo prace związane z przebudową wymagać będą czasowego zamknięcia drogi, co spowoduje czasowy brak dojazdu do posesji i dróg wewnętrznych.

Z uwagi na zakres robót oraz w celu ograniczenie uciążliwości czasową organizację ruchu przygotowano z podziałem na trzy etapy.

Pierwszy rozpoczyna się w poniedziałek, 9 sierpnia. Podczas drugiego etapu będzie remontowany odcinek od połowy drogi wewnętrznej ul. Poniatowskiego do połowy ul. Bema, a w trzecim etapie prace przewidziano na odcinku od połowy ul. Bema do połowy ul. Teresy Klimek (dawnej Berlinga).

Remont wykona przedsiębiorstwo Drogus z Gorzowa za prawie 600 tys. zł. Nowym odcinkiem ul. Okólnej mamy jeździć do końca roku.

.. .

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.