W końcu zagrać o coś więcej niż tylko o utrzymanie. Tym bardziej że w Gorzowie najlepszą seniorską drużynę piłkarską mamy dopiero na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Warta zaprasza w sobotę na stadion przy ul. Olimpijskiej na pierwszy mecz sezonu - z Foto Higieną Gać.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielka zmiana na ławce trenerskiej. Trochę nieoczekiwanie zszedł na nią z boiska nasz najlepszy strzelec w sezonie 2020/21 Paweł Posmyk. Stało się to wtedy, gdy nagle do Pruszkowa odszedł Mariusz Misiura.

- To jest dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, ale nie boję się go podjąć - mówił już trener Posmyk. - Myślę, że w czasie przygotowań scementowaliśmy się jako zespół, w wielu momentach fajnie reagowaliśmy na wydarzenia na boisku. Do tego zostawiamy serducho i nie zatrzymujemy się. Bez tego w piłce nożnej, w rywalizacji sportowej, niewiele się zdziała.

Z ubytków kadrowych Posmykowi najbardziej żal odejścia Oskara Sikorskiego, który ostatecznie wrócił do rodzinnej Gdyni, gdzie zagra w trzecioligowym Bałtyku. Z tych, którzy w ostatnich rozgrywkach walczyli dla Warty najwięcej, nie ma też Artura Stawikowskiego, Adriana Gołdyna czy Cypriana Poniedziałka. Oczywiście też Posmyka - napastnika.

Pojawiło się sporo nowych graczy, z których natychmiast powinni pomagać warciarzom, obrońca Marcin Wawrzyniak, pomocnik Adam Nowak, a także łowca bramek Mikołaj Midzio. Czy to wystarczy, aby tym razem nie drżeć wyłącznie o utrzymanie? Za chwilę zaczniemy się o tym przekonywać. Okres przygotowawczy wyglądał obiecująco, ale liga to zupełnie coś innego. Tym bardziej że w trzeciej grupie właściwie nie da się wskazać tych, którzy mieliby być dostarczycielami punktów. Tu przed każdym trzeba mieć respekt, ale i w każdym pojedynku bić się o korzystny wynik. Warta pokazała jakość w rundzie wiosennej. Liczymy, że gorzowianie będą już tylko lepszym zespołem.

Mecz 1. kolejki Warta - Foto Higiena rozpocznie się na stadionie przy Olimpijskiej w Gorzowie w sobotę, 7 sierpnia, o godz. 17. Rywale z Gaci sportowo ostatnio zostali zdegradowani, ale przywrócono ich do trzeciej ligi, po rezygnacji mistrza i wicemistrza czwartej ligi z okręgu opolskiego.

PROGRAM 1. KOLEJKI W 3. GRUPIE TRZECIEJ LIGI W SEZONIE 2021/22:

7-8 sierpnia

  • WARTA GORZÓW - Foto Higiena Gać (sobota, 7 sierpnia, godz. 17, stadion przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie)
  • Odra Wodzisław - Piast Żmigród
  • Miedź II Legnica - Polonia Bytom
  • LKS Goczałkowice Zdrój - Ślęza Wrocław
  • Carina Gubin - MKS Kluczbork
  • Górnik II Zabrze - Pniówek Pawłowice
  • Karkonosze Jelenia Góra - Gwarek Tarnowskie Góry
  • Stal Brzeg - Lechia Zielona Góra
  • Zagłębie II Lubin - Rekord Bielsko-Biała
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej