- Jesteśmy Stilonem i wygrywanie na czwartoligowym poziomie to nasz obowiązek - zapamiętaliśmy te słowa Łukasza Maliszewskiego, wypowiedziane w czasie minionego, nieudanego sezonu. Doświadczony piłkarz nadal jest z niebiesko-białymi. Gra, ale i wspiera w sztabie trenerskim nowego szkoleniowca Karola Gliwińskiego. Stilon ma aż trzech obcokrajowców, a na początek trudny mecz z mocnym beniaminkiem - w sobotę, 7 sierpnia w Murzynowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ważni gracze z ostatnich rozgrywek, którzy latem opuścili Stilon, zasilili kluby trzecioligowe. Najbliżej miał obrońca Piotr Majerczyk. Zdecydował się na powrót do Warty Gorzów. Sebastian Surmaj zagra w Karkonoszach Jelenia Góra, a Kamil Ograbek w Stali Brzeg.

- Cieszę się, że mimo to mamy nadal szeroki skład, i uważam, że nie straciliśmy na jakości - powiedział trener Karol Gliwiński, który zastąpił Krzysztofa Kaczmarczyka. - Budujące, że z dobrej strony pokazaliśmy się w grach, w czasie okresu przygotowawczego. Czekamy już na początek sezonu, gdzie chcemy się skupić na każdym kolejnym meczu i jak najlepszej postawie w poszczególnych kolejkach.

U stilonowców zrobiło się tego lata międzynarodowo. Mamy dwóch nowych Japończyków, a także naprawdę utalentowanego napastnika z Jamajki. Japończyk Ryoma Ishizuka grał ostatnio w Lubuszaninie Drezdenko. - Liczę, że zdążymy ze wszystkimi formalnościami, abyśmy na pierwszy mecz mogli ruszyć w pełnym składzie - stwierdził trener Gliwiński.

Niebiesko-białym na otwarcie rozgrywek od razu wypadł jeden z najtrudniejszych wyjazdów w sezonie. Bramki Budowlanych Murzynowo będzie bronił były stilonowiec Piotr Bukowski, a zespół, który w poprzednim sezonie dotarł do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, jest beniaminkiem wyłącznie z nazwy. Klub wspierany przez reprezentanta kraju Dawida Kownackiego, jeśli tylko będzie się rozwijał organizacyjnie, miał wsparcie w rozwoju infrastruktury, za jakiś czas może się włączyć do walki o trzecią ligę. Na razie z pewnością będzie jedną z czołowych ekip lubuskiej czwartej ligi.

Mecz Budowlani - Stilon, w sobotę, 7 sierpnia o godz. 17 na boisku w Murzynowie.

PROGRAM 1. KOLEJKI LUBUSKIEJ CZWARTEJ LIGI W SEZONIE 2021/22:

7-8 sierpnia

  • Budowlani Murzynowo - STILON GORZÓW (sobota, 7 sierpnia, godz. 17)
  • Promień Żary - Dąb Sława Przybyszów
  • Piast Czerwieńsk - Meprozet Stare Kurowo
  • Celuloza Kostrzyn - ZAP Syrena Zbąszynek
  • Spójnia Ośno Lubuskie - Polonia Słubice
  • Ilanka Rzepin - Czarni Browar Witnica
  • Lechia II Zielona Góra - Czarni Żagań
  • Odra Nietków - Piast Iłowa
  • Pogoń Świebodzin - Korona Kożuchów
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat