Utrudnienia powstaną w związku z kolejnym etapem przebudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. Uwaga, kierowcy, warto zapoznać się z objazdami już od najbliższego wtorku, 27 lipca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Modernizację kilkukilometrowego, wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 w kierunku Gdańska, na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta, od dłuższego czasu realizuje firma Budomex S.A. za prawie 74 mln zł. Efekt końcowy mamy zobaczyć w wakacje 2022 r.

W ramach tej wielkiej inwestycji m.in. powstaną drugie jezdnie na ul. Łukasińskiego, Zawackiej i Walczaka, także zostanie przebudowane torowisko wraz z siecią trakcyjną, w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli tramwajowej.

Cały czas widzimy zaawansowane prace na wszystkich tych ulicach, kolejny etap wymaga zamknięcia skrzyżowania ul. Walczaka z ul. Szarych Szeregów.

We wtorek, 27 lipca wykonawca planuje wprowadzenie czasowej organizacji ruchu, polegającej na zamknięciu ul. Szarych Szeregów, na wysokości byłej pętli tramwajowej. Wjazd i wyjazd z ul. Walczaka w Szarych Szeregów nie będzie możliwy.

- Kierowcy od skrzyżowania z ul. Kombatantów i Bora-Komorowskiego będą mogli dojechać ul. Szarych Szeregów wyłącznie do drogi osiedlowej zlokalizowanej między ul. Popławskiego a Walczaka - poinformował Krzysztof Kropiński z wydziału dróg urzędu miasta.

Dojeżdżając do Gorzowa od strony Strzelec Krajeńskich, warto zwrócić uwagę na właśnie utworzone, tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Walczaka i Fieldorfa-Nila. W tym miejscu trzeba skręcić w prawo, aby przez ul. Fieldorfa-Nila i Bora-Komorowskiego dojechać do Szarych Szeregów. Tymi samymi drogami kierowcy będą mogli dostać się na ul. Walczaka.

Lipiec 2021 r. Modernizacja wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. Wjazd i wyjazd z ul. Walczaka w Szarych Szeregów nie będzie możliwy
Lipiec 2021 r. Modernizacja wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. Wjazd i wyjazd z ul. Walczaka w Szarych Szeregów nie będzie możliwy  FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Od ronda Gdańskiego do Szarych Szeregów dojedziemy ul. Górczyńską i Okulickiego. Widać już tymczasowe znaki, do których za chwilę kierowcy będą musieli się dostosować.

Wykonawca apeluje, aby unikać przejazdu ul. Kombatantów, która jest przebudowywana i na odcinku od galerii handlowej do skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego i Armii Krajowej jest drogą jednokierunkową.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej