Drużyna z PGNiG Superligi poinformowała, że ma w planach dwumecz ze stalowcami (jeden z nich odbędzie się w Gorzowie) na zakończenie okresu przygotowawczego. Pogoń Szczecin już wznowiła treningi. Żółto-niebiescy, którzy zagrają szczebel niżej, w nowej Lidze Centralnej, wrócą do wspólnej pracy 2 sierpnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ze szczecińską drużyną piłkarzy ręcznych mamy stały kontakt, bo po pierwsze tam jest najbliżej, aby zobaczyć męską elitę, a po drugie w Pogoni gra 34-letni Arkadiusz Bosy. Wcześniej przez wiele lat zawodnik młodzieżowych i seniorskich zespołów z Gorzowa. Świetnie będzie go znów zobaczyć w akcji, a także porównać się do rywala z elity. Po reaktywacji seniorskiej piłki ręcznej w barwach Stali zatrzymaliśmy się na kilka lat na zapleczu ekstraklasy. Liczymy, że w końcu i gorzowianie znów zaczną regularnie oglądać na żywo PGNiG Superligę.

Pogoń Szczecin ostatnie rozgrywki skończyła na ósmej pozycji.

Zgodnie z zapowiedziami w nowej Lidze Centralnej, gdzie zobaczymy również gorzowian, zagra 14 drużyn. Z udziału nie zrezygnowała żadna z czołowych ekip w czterech grupach pierwszej ligi ostatniego sezonu. Obserwując roszady w składach, tu nikogo nie będzie można zlekceważyć, a to zapowiada emocje w każdej kolejce.

Sezon zacznie się 18 września i już wtedy stalowcy zaproszą kibiców na hit rozgrywek. Do Gorzowa przyjedzie KPR Legionowo, czyli najlepsza drużyna pierwszej ligi w sezonie 2020/21. Najpierw nasi rywale wygrali swoją grupę, a potem turniej mistrzów, z którego Stal zrezygnowała. KPR się zbroi, chce w najbliższym czasie tak wzmocnić się sportowo i organizacyjnie, aby powrócić do ekstraklasy.

Pary pierwszych kolejek w Lidze Centralnej znajdziecie w poniższej tabelce.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat