Liczę, że w najbliższych dniach uda nam się podpisać wszystkie umowy i od poniedziałku zacznę pracować z prawie wszystkimi tymi zawodnikami, na których będę liczył w lidze - powiedział Paweł Posmyk, już nie napastnik Warty Gorzów, a trener. Dzisiaj w Różankach jego zespół pokonał beniaminka trzeciej ligi Kluczevię Stargard 2:1.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla 40-letniego Pawła Posmyka to też był ważny dzień, bo zaczął pierwszą w karierze serię gier towarzyskich jako pierwszy szkoleniowiec.

- Nie będę oszukiwał, ciągnie mnie na boisko, bardzo będzie tego brakowało, ale podjąłem się nowego wyzwania piłkarskiego i na tym chcę się skupić - powiedział Posmyk przed dzisiejszym meczem z Kluczevią. Poszedł w stronę ławki rezerwowej, ale jeszcze się odwrócił i dodał z uśmiechem: - Jeśli jednak nie strzelimy gola w pierwszych czterech meczach, to nie wiem, co się wydarzy.

Środa, 14 lipca 2021 r. Piłkarski mecz towarzyski w Różankach pod Gorzowem: Warta Gorzów - Kluczevia Stargard 2:1 (1:1)
Środa, 14 lipca 2021 r. Piłkarski mecz towarzyski w Różankach pod Gorzowem: Warta Gorzów - Kluczevia Stargard 2:1 (1:1)  FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Zarządzający Wartą wraz ze sztabem szkoleniowym aktualnie pracują, aby nadchodząca jesień u gorzowskiego trzecioligowca (start rozgrywek 7 sierpnia) nie wyglądała źle. Najważniejsza informacja: rozmowy z niektórymi piłkarzami jeszcze trwają, ale jest duża szansa na zachowanie prawie wszystkich kluczowych zawodników z tak udanej wiosny. Między słupkami stanie znów Kamil Lech, w obronie zobaczymy Radosława Śledzickiego, Oskara Sikorskiego czy Radosława Mikołajczaka, a w innych formacjach Dominika Siwińskiego, Damiana Szałasa, Pawła Krauza i Dominika Nowakowskiego.

Po półrocznych występach w Nielbie Wągrowiec wraca do Warty 22-letni gorzowianin Dominik Zakrzewski, którego trener Posmyk dziś ustawił na środku obrony, choć wcześniej był napastnikiem. Na tej pozycji Dominik będzie próbował zaistnieć w trzeciej lidze.

Przekonaliśmy się, że Warta to aktualnie jeszcze plac budowy, bo do przerwy zobaczyliśmy na boisku aż dziewięciu nowych zawodników. Po występach w barwach Stilonu znów o miejsce w składzie gorzowskiego trzecioligowca walczy obrońca Piotr Majerczyk. Dużo jakości pokazał 27-letni pomocnik Adam Nowak, mający za sobą występy na boiskach drugiej ligi. Był jednym z tych, którzy zmienili koszulkę na żółtą i dzisiaj zostali na drugą połowę, gdzie zobaczyliśmy dużo większą grupę naszych piłkarzy z sezonu 2020/21.

- Z Adamem i nie tylko będziemy za chwilę rozmawiać, bo czas testów właśnie dobiegł końca - mówił Paweł Posmyk. - Zagra u nas Marcin Wawrzyniak [wcześniej Flota Świnoujście], również Mikołaj Midzio, 21-latek, który strzelał dla Chemika Police i dzisiaj też zdobył jednego z goli. Liczę, że w najbliższych dniach uda nam się podpisać wszystkie umowy i od poniedziałku zacznę pracować z prawie wszystkimi tymi zawodnikami, na których będę liczył w lidze.

W najbliższą sobotę, 17 lipca, zespół Warty zagra z innym lubuskim trzecioligowcem - Lechią w Zielonej Górze.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej