20-letni Łukasz Żok podczas europejskiego młodzieżowego szczytu lekkoatletycznego w Tallinnie, zajął siódme miejsce w finale biegu na 200 metrów. Był także blisko medalu z kolegami ze sztafety 4 x 100 metrów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Łukasz Żok w półfinale rywalizacji na 200 metrów pobiegł najszybciej w karierze. Jego nowy rekord życiowy to 20,86 s. W finale sprinter ALKS AJP Gorzów ponownie złamał granicę 21 sekund, uzyskał czas 20,95 s, co dało mu siódmą pozycję. Do trzeciego na mecie Hiszpana Pola Retamala, Żok stracił 19 setnych sekundy. Zwyciężył Szwajcar William Reais - 20,47 s.

- Jestem dumny z Łukasza - komentował Tomasz Saska, trener klubowy. - Zdecydowanie pechowe rozstawienie półfinałów zdecydowało, że w finale biegał po pierwszym, niekorzystnym torze. To dopiero początek, a już mamy finał dużej imprezy. Szkoda, że to rozstawienie nie było trochę lepsze, bo myślę, że z innego toru znów mógł być rekord życiowy i medal.

Na czwartej pozycji start zakończyła męska sztafeta sprinterska 4 x 100 metrów. Damian Trzaska, Łukasz Żok, Patryk Wykrota i Artur Łęczycki w szybkim biegu, w którym sklasyfikowano tylko cztery zespoły, uzyskali czas 39,67 s. Trzecia sztafeta Ukrainy pobiegła w czasie 39,45 s. Podobnie jak wśród pań wygrali zawodnicy z Niemiec. Zespół naszych zachodnich sąsiadów czasem 38,70 s ustanowił rekord Europy do lat 23.

Polska młodzieżowa reprezentacja wywalczyła w stolicy Estonii pięć krążków, w tym dwa złote.

Za chwilę do Tallinna przybywa kadra U20 na swoje mistrzostwa Europy. Znów czekają nas duże emocje, bo o medale powalczą Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów), która po starcie w Tallinnie ruszy na igrzyska olimpijskie w Tokio, Alicja Kaczmarek, Kornelia Sura, Olga Rzeszewska (wszystkie ALKS AJP) i Aleksandra Wołczak (AZS AWF).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej