Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przed rokiem ta młodzieżowa osada z mocnej strony pokazała się po raz pierwszy, była czwarta na młodzieżowych mistrzostwach Europy.

- Największe tradycje w wioślarskich ósemkach mają inni, ale liczę, że Polki na mistrzostwach świata też mocno powalczą - mówił Piotr Basta, trener klubowy AZS AWF Gorzów. - Szlakową w tej osadzie jest Weronika Kaźmierczak, którą znam z prowadzenia osad klubowych i za każdym razem jest w tym naprawdę rozsądna. Trzymamy już kciuki również za Zuzannę Lesner i wszystkie zawodniczki, które popłyną w tej prestiżowej imprezie.

W czeskich Racicach Polki dały radę, znalazły się w ścisłej czołówce finału A. Zajęły miejsce tuż za podium. Ósemka kobiet w mistrzostwach świata płynęła w składzie: Klaudia Pankratiew, Małgorzata Strybel, Anna Potrzuska, Weronika Ludwiczak, Zuzanna Lesner, Izabela Pawlak, Jessika Sobocińska, Weronika Kaźmierczak i Katarzyna Pawełczak. Polki dopłynęły do mety w czasie 6.30,18. Wygrały Amerykanki (6.16,69) przed Holenderkami (6.20,43) i Niemkami (6.26,45).

Od teraz całą naszą uwagę skupimy na Japonii, gdzie już trenują Olga Michałkiewicz i Katarzyna Boruch z gorzowskiego klubu. Michałkiewicz na igrzyskach olimpijskich wystartuje w czwórce bez sterniczki, a Boruch pełni rolę rezerwowej. Zawody wioślarskie na igrzyskach rozpoczną się 23 lipca, a zakończą 30 lipca.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.