Czy w dwumeczu z Częstochową gorzowscy żużlowcy stracą aż 5 pkt? A może pod Jasną Górą wezmą rewanż za porażkę w domu i w ten sposób przestaną martwić się o miejsce w najlepszej czwórce PGE Ekstraligi? Trenerzy Włókniarza i Stali podali dzisiaj składy na piątkowy hit 11. kolejki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Sześć punktów może stalowcom nie wystarczyć!" - taką wiadomość dostaliśmy wczoraj, po tekście, w którym snuliśmy scenariusze na fascynującą końcówkę sezonu zasadniczego w żużlowej ekstraklasie. Miejsca w fazie play-off są cztery, a kandydatów wciąż pięciu. Faktycznie piątkowe starcie Włókniarz - Stal w Częstochowie może być jednym z tych decydujących dla dalszego układu tabeli.

Gorzowianie przegrali u siebie z „Lwami" 44:46 i jeśli czegoś nie wyszarpią w piątek, to oddadzą Włókniarzowi (łącznie z bonusem) aż pięć dużych punktów. Nie ma żadnej tajemnicy w tym, że wszystko zależy od fantastycznej czwórki ze Stali, czyli od seniorów, którzy do tej pory walczą z każdym i wszędzie. Większą różnicą przegraliśmy tylko z piekielnie mocną Spartą we Wrocławiu.

Trenerzy nie majstrowali przy składach. Piotr Świderski postawił na ustawienie, w którym Włókniarz wysoko pokonał u siebie Motor Lublin (56:34). Żółto-niebiescy też w parach, które znamy. Dalej bez juniora Kamila Nowackiego, leczącego kontuzję.

Wiemy, że tak naprawdę decydujące jest nie to, kto z jakim numerem, ale w jakiej dyspozycji pojawi się na torze. Spotkanie zapowiada się znakomicie. Przewagi Stali widzimy w liderach, gdzie Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik są w czołowej piątce ligi. Włókniarz straszy rewelacyjnymi juniorami - Jakub Miśkowiak jest na 12. pozycji listy klasyfikacyjnej PGE Ekstraligi (aż 2,024 pkt na wyścig).

Włókniarz, aby dalej mieć szansę awansu do strefy medalowej, musi zwyciężyć. Stalowcy mają jeszcze jakiś wentyl bezpieczeństwa, choć np. starcie na „Jancarzu" ze Spartą będzie miało podobny stopień trudności, a wtedy to mu możemy być na musiku. To może być finisz ligi niewskazany dla kibiców o słabych sercach...

ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Piątek, 2 lipca, godz. 20.30. Stadion przy ul. Olsztyńskiej w Częstochowie. Transmisja w Eleven Sports.

STAL: 1. Szymon Woźniak, 2. Anders Thomsen, 3. Martin Vaculik, 4. Rafał Karczmarz, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Wiktor Jasiński, 7. Kamil Pytlewski, 8. Marcus Birkemose.

WŁÓKNIARZ: 9. Leon Madsen, 10. Kacper Woryna, 11. Bartosz Smektała, 12. Jonas Jeppesen, 13. Fredrik Lindgren, 14. Jakub Miśkowiak, 15. Mateusz Świdnicki, 16. Bartłomiej Kowalski.

PROGRAM 11. KOLEJKI:

piątek, 2 lipca

godz. 18, Eleven Sports Motor Lublin - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

godz. 20.30 Eleven Sports Eltrox Włókniarz Częstochowa - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

niedziela, 4 lipca

godz. 16.30, nSport+ Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - eWinner Apator Toruń

godz. 19.15, nSport+ Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław

  • 1. Betard Sparta Wrocław 10 18 +131
  • 2. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 10 17 +47
  • 3. Fogo Unia Leszno 10 14 +32
  • 4. Motor Lublin 10 14 -1
  • 5. Eltrox Włókniarz Częstochowa 10 14 +26
  • 6. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 10 6 -66
  • 7. eWinner Apator Toruń 10 5 -46
  • 8. Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 10 4 -119

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy. W tym roku nie będzie meczów barażowych, a więc ekipy z miejsc 5-7 zostają w lidze.

PROGRAM 12. KOLEJKI:

piątek, 23 lipca

Fogo Unia Leszno - Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

niedziela, 25 lipca

eWinner Apator Toruń - Motor Lublin

Betard Sparta Wrocław - Eltrox Włókniarz Częstochowa

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej