Złoto i srebro to zdobycze przedstawicieli gorzowskich klubów na mistrzostwach Europy U-23 w kajakarstwie, które odbyły się na Malcie w Poznaniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kajakarka Anna Puławska i kanadyjkarz Wiktor Głazunow (oboje AZS AWF Gorzów) ruszyli już z bezpośrednimi przygotowaniami do walki w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ich zmagania w Japonii rozpoczną się 2 sierpnia.

W gorzowskich klubach nie brakuje zawodniczek i zawodników, którzy w przyszłości chcą pójść w ślady najbardziej utytułowanych koleżanek i kolegów. Na dziś ich celem są igrzyska w Paryżu w 2024 r.

W młodzieżowym europejskim czempionacie (kategoria U-23) na Malcie w Poznaniu przedstawiciele gorzowskich klubów zdobywali najważniejsze medale w olimpijskich konkurencjach.

21-letnia Julia Olszewska (AZS AWF Gorzów) wraz z koleżankami z reprezentacji sięgnęła po złoto w K4 na 500 metrów. Polki były faworytkami tej konkurencji i doskonale z tej roli się wywiązały, choć drugie Węgierki przegrały niewiele.

Olszewska była również blisko medalu w innej olimpijskiej konkurencji - K1 na 200 metrów. W finale A kajakarka AZS AWF przegrała brąz o zaledwie pięć setnych sekundy.

Srebrny medal ma w rękach 22-letni Przemysław Korsak z G’Power Gorzów. Nasz kajakarz w ostatnich tygodniach miał okazję bić się o przepustkę do Tokio, ale ostatecznie nie przebrnął przez kwalifikacje ostatniej szansy. Może uda się skuteczniej powalczyć o bilet do Paryża.

Korsak wraz z kolegami z kadry byli w Poznaniu drudzy w finale A w K4 na 500 metrów. W połowie dystansu znajdowali się na dalszym miejscu, ale finisz polscy kajakarze mieli piorunujący. Do złotych Rosjan stracili 14 setnych sekundy.

Gorzowski zawodnik na ME U-23 zajął także czwarte miejsce w finale A w olimpijskiej konkurencji K2 na 1 kilometr. Na medal nie było szans, bo Korsak wraz z Filipem Weckwertem z Posnanii Poznań stracili do trzecich Bułgarów ponad 2 sekundy.

Do finału dostał się również Alex Koliadych, kanadyjkarz Admiry Gorzów. W finale A, C1 na 200 metrów dopłynął na ósmej pozycji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej