Z Grudziądzem, z którym jedziemy u siebie w najbliższy piątek, 25 czerwca, o godz. 18, zwyciężyliśmy już na jego torze 52:38. Najbliższy rywal uzbierał do tej pory jedynie 4 pkt i zamyka tabelę. Zapytaliśmy trenera Stali Stanisława Chomskiego, jak trzeba podejść do takiego pojedynku, aby nie narobić sobie problemów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- W żużlu nie wolno lekceważyć żadnego meczu, wręcz żadnego wyścigu, bo tu jest bardzo wiele składowych, które decydują o lepszym lub gorszym występie danego dnia - powiedział trener Stanisław Chomski. - Nie tylko aktualna forma zawodnika, ale choćby pogoda, która wpływa na pracę motocykli i również przygotowanie toru, gdy w prognozach są opady deszczu i pojedynek ma status zagrożonego. Grudziądz nie ma już nic do stracenia, nie przyjedzie do Gorzowa w roli faworyta, ale to na pewno nie znaczy, że przy wyniku 0:0 przed pierwszym biegiem goście się położą. Żadnego pompowania ciśnienia w drużynie nie potrzeba, bo mamy ekipę ludzi świadomych, po co jeżdżą na żużlu i co chcą razem osiągnąć. Wręcz jeden drugiego sam nakręca, tylko wystarczy podtrzymać tę atmosferę.

Przed ostatnim meczem ligowym w Lublinie, gdzie na trudnym terenie stalowcy do końca walczyli o zwycięstwo, a ostatecznie zabrali do Gorzowa punkt bonusowy, okazało się, że mamy kłopot z formacją juniorską, bo niestety odnowiła się kontuzja Kamilowi Nowackiemu. W starciu z GKM-em ponownie zastąpi go Kamil Pytlewski.

- Kamil Nowacki przechodzi konsultacje, ma uraz lewej dłoni. W czwartek jedzie do kliniki Akademii Medycznej w Poznaniu, tam najprawdopodobniej przejdzie zabieg i wtedy dopiero dokładniej będzie można określić czas potrzebny na rehabilitację - wyjawił trener Chomski.

Wygląda na to, że na razie skończyło się żonglowanie młodymi zawodnikami w formacji U24. W podstawowym składzie ponownie znalazł się Rafał Karczmarz.

- Zaskarbił sobie moje uznaje w czasie bardzo trudnego meczu z Unią Leszno, gdzie ruszył do walki w połowie zawodów, co nie jest łatwe, miał problem na starcie, ale wyszarpał punkty z mocnymi rywalami na dystansie. Uważam, że Rafał Karczmarz ma duży potencjał, jeździ dobrze technicznie, ale czasami mu czegoś brakuje, aby więcej punktować. Potrzebuje czasu na stabilizację formy - zakończył Chomski.

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ

Piątek, 25 czerwca, godz. 18. Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Transmisja w Eleven Sports.

GKM: 1. Przemysław Pawlicki, 2. Krzysztof Kasprzak, 3. Kenneth Bjerre, 4. Roman Lachbaum, 5. Nicki Pedersen, 6. Denis Zieliński, 7. Mateusz Bartkowiak, 8. Norbert Krakowiak.

STAL: 9. Szymon Woźniak, 10. Anders Thomsen, 11. Martin Vaculik, 12. Rafał Karczmarz, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Kamil Pytlewski, 15. Wiktor Jasiński.

PROGRAM 10. KOLEJKI:

piątek, 25 czerwca

godz. 18, Eleven Sports, MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

godz. 20.30 Eleven Sports, eWinner Apator Toruń - Fogo Unia Leszno

niedziela, 27 czerwca

godz. 16.30, nSport+, Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Eltrox Włókniarz Częstochowa

godz. 19.15, nSport+, Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin

  • 1. Betard Sparta Wrocław 9 16 +119
  • 2. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 9 14 +39
  • 3. Motor Lublin 9 13 +11
  • 4. Fogo Unia Leszno 9 11 +24
  • 5. Eltrox Włókniarz Częstochowa 9 11 +24
  • 6. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 9 6 -68
  • 7. eWinner Apator Toruń 9 5 -38
  • 8. Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 9 4 -111

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy. W tym roku nie będzie meczów barażowych, a więc ekipy z miejsc 5.-7. zostają w lidze.

PROGRAM 11. KOLEJKI:

piątek, 2 lipca

godz. 18, Eleven Sports, Motor Lublin - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

godz. 20.30 Eleven Sports, Eltrox Włókniarz Częstochowa - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

niedziela, 4 lipca

godz. 16.30, nSport+, Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - eWinner Apator Toruń

godz. 19.15, nSport+, Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej