Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatnie spotkanie rejonowe na Wieprzycach zakończyło się dotrzymaniem umowy społecznej zawartej w ubiegłym roku, dzięki czemu już teraz wiemy, jakie zadanie będzie realizowane.

Zadanie:

„Budowa ul. Ułanów - następny etap". Wykonanie następnego odcinka ul. Ułanów z kostki betonowej wraz z kanalizacją deszczową na długości możliwej do zrealizowania za maksymalną kwotę na rejon. Koszt: 468 705 zł.

W poniedziałek, 21 czerwca, o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Dąbrowskiego 23 mamy w harmonogramie ostatnie decyzje na spotkaniu ogólnomiejskim.

Łączna suma przeznaczona na Budżet Obywatelski 2022 to 7 455 276 zł. Ich rozdział jest następujący: 469 700 zł na zadanie twarde i 23 000 zł na zadanie miękkie w kategorii rejonowej (Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, os. Słoneczne, Dolinki), 1 342 000 zł na zadanie twarde i 23 000 zł na zadanie miękkie w kategorii oświatowej, 606 000 zł na zadanie twarde i 65 000 zł na zadanie miękkie w kategorii ogólnomiejskiej.

Dalej przewidziane są jeszcze dwa etapy. Głosowanie, które jest zaplanowane na wrzesień, oraz ewaluacja, czyli spotkania, i ankieta podsumowująca tegoroczną edycję, zaplanowana na październik.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.