Dobowy raport z gorzowskiego szpitala: w naszym laboratorium jeden dodatni wynik w kierunku COVID-19. W szpitalu przebywa teraz 14 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w piątek, 11 czerwca 341 nowych zakażeń, wykonano ponad 54 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 877 007 zarażeń koronawirusem. Niestety 74 515 osób zmarło.

W woj. lubuskim mamy jedynie cztery nowe zakażenia, niestety również jeden zgon.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce jest zajętych 2359 łóżek i 350 respiratorów. Ponad 56 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 11 czerwca. Do tej pory wyzdrowiało 2 647 688 osób.

W woj. lubuskim jest zajętych 48 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na 673 przygotowane. Jest zajętych także 6 respiratorów na 119 przygotowanych.

Z centralnego raportu zakażeń koronawirusem wyczytaliśmy, że w ciągu ostatniej doby w Lubuskiem zmarł jeden pacjent z dodatnim wynikiem, nie miał chorób współistniejących. Zmarły pochodził z powiatu zielonogórskiego.

W naszym regionie mamy 1,3 tys. osób poddanych kwarantannie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej