Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów można teraz oglądać dzięki nowoczesnej kamerze, w wysokiej rozdzielczości.

Link do obrazu jest tutaj: https://um.gorzow.pl/kamery-internetowe.html.

Jak informuje Marta Liberkowska z wydziału promocji i informacji, kamery internetowe pojawiły się na Dominancie i na budynku dawnego "Kokosa". To stąd widać najważniejsze elementy panoramy miasta: katedrę, Wartę, Spichlerz, estakadę i Stary Rynek.

Urządzenia, w porozumieniu z miastem oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zamontowała spółka WebCamera.pl, która zajmuje się emisją obrazów z kamer w całej Polsce na potrzeby sieci oraz stacji telewizyjnych. Gorzów znalazł się zatem pośród innych polskich miast, które udostępniają w sieci obraz w czasie rzeczywistym, prezentując swoje najważniejsze i najbardziej reprezentacyjne punkty.

Kamery internetowe to ważne narzędzie w procesie promocji miasta. Dzięki nim można zobaczyć, co dzieje się w mieście przed planowaną podróżą, sprawdzić pogodę czy też obejrzeć wydarzenia, które odbywają się w jego centralnych punktach.

Gorzów korzystał z kamer internetowych do emisji obrazu w czasie rzeczywistym od 2004 do 2018 r. Z uwagi na rozwój technologii niezbędna była ich wymiana.

CZYTAJ TEŻ: Od 1 lipca czeka nas spora podwyżka opłat za śmieci

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.