Smutna to wiadomość, szczególnie że widzimy perspektywę na lepszy czas - przekazał Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dobowy raport z gorzowskiego szpitala: w naszym laboratorium bez dodatnich wyników w kierunku COVID-19. W szpitalu przebywa teraz dziewięciu pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, jeden z chorych został przeniesiony z zakaźnego OIOM-u na lżejszy oddział. Niestety jedna osoba zmarła.

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w środę, 9 czerwca 428 nowych zakażeń, wykonano ponad 58 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 876 289 zarażeń koronawirusem. Niestety 74 363 osoby zmarły.

W woj. lubuskim mamy jedynie osiem nowych zakażeń, niestety również dwa zgony.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce są zajęte 2742 łóżka i 388 respiratorów. Ponad 59 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 9 czerwca. Do tej pory wyzdrowiało 2 646 647 osób.

W woj. lubuskim jest zajętych 60 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na 694 przygotowane. Jest zajętych także 6 respiratorów na 119 przygotowanych.

Z centralnego raportu zakażeń koronawirusem wyczytaliśmy, że w ciągu ostatniej doby w Lubuskiem niestety zmarło dwóch pacjentów z dodatnim wynikiem, jeden z nich miał choroby współistniejące. Zmarli pochodzili z powiatów zielonogórskiego i żagańskiego.

W naszym regionie mamy ponad 1,3 tys. osób poddanych kwarantannie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej