Pierwszy tydzień rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021 za nami. Do tej pory pokonaliśmy już 89 803 51 km.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowianie z 728 punktami zajmują piąte miejsce, a w kategorii miast od 100 do 200 tys. mieszkańców, Gorzów w tej chwili zdecydowanie wygrywa, z przewagą ponad 500 pkt nad drugim Elblągiem.

W klasyfikacji ogólnej Gorzów wyprzedza Nowa Sól (2 844 pkt), Biała Podlaska (1 551 pkt), Gniezno (930 pkt) i Puławy (895 pkt).

W Gorzowie najmocniejsza grupa to Rowerowe Wycieczki Gorzów, która zebrała 83 punkty. W szczególności przyczyniła się do tego ich weekendowa wycieczka na trasie Gorzów – Poznań – Gorzów. Na drugim miejscu są Fajni Rowerzyści z 72 pkt, a na trzecim Faurecia Gorzów Bike Team - 51 pkt.

Jak przekazał Dawid Kuraszkiewicz z wydziału sportu urzędu miasta, w klasyfikacji indywidualnej w pierwszej dziesiątce są aż trzy panie.

Wśród mężczyzn najwyższy stopień na podium zajął rowerzysta o nicku Tomi. R., który ma już na koncie ponad tysiąc kilometrów, drugi jest Mirosław Łechtański, zaś trzeci Waldemar Puchta. Wśród kobiet najwięcej kilometrów przejechała do tej pory Mariola Krzywicka, druga jest Jola Najdora, a trzecia Kinga Budny.

CZYTAJ TEŻ: Gorzowianie znów powalczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej