Dobowy raport z gorzowskiego szpitala: w naszym laboratorium bez dodatnich wyników w kierunku COVID-19. W szpitalu przebywa teraz 16 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, na zakaźnym OIOM-ie jest dwóch chorych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w poniedziałek, 7 czerwca jedynie 194 nowe zakażenia, gdy wykonano ponad 32 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 875 328 zarażeń koronawirusem. Niestety 74 160 osób zmarło.

W woj. lubuskim mamy jedynie sześć nowych zakażeń, żadnych zgonów.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce są zajęte 3183 łóżka i 463 respiratory. Ponad 58 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 7 czerwca. Do tej pory wyzdrowiało 2 645 877 osób.

W woj. lubuskim jest zajętych 69 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na 726 przygotowanych. Jest zajętych także 8 respiratorów na 120 przygotowanych.

W naszym regionie mamy 1,3 tys. osób poddanych kwarantannie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej