Zaczynamy od wydarzeń teatralnych na Starym Rynku. W pierwszy weekend na wszystkich czeka podwójna dawka wrażeń. Początek spektakli w sobotę i niedzielę o godz. 16 oraz o godz. 21.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przez cztery miesiące w Gorzowie wystąpi 800 artystów: 520 na scenie głównej na Starym Rynku, 120 w Wartowni, 90 w amfiteatrze Miejskiego Centrum Kultury, 50 na Scenie Letniej gorzowskiego teatru, a blisko 20 podczas Pikników Chopinowskich.

Odbędzie się 160 koncertów, w tym 61 na Starym Rynku, gdzie wystąpią m.in. Baranovski, Raz Dwa Trzy, Mela Koteluk & Kwadrofonik, Linia Nocna, Czesław Mozil, Dagadana, Janusz Radek, Majka Jeżowska, Michał Szczygieł oraz pochodzący z Gorzowa Piotr Bukartyk i Adam Bałdych.

60 koncertów zaplanowano w Wartowni. To zupełnie nowe miejsce na mapie kulturalnej Gorzowa i ciekawa propozycja dla młodszej części publiczności, ale nie tylko. Nad Wartą, przy ul. Wał Okrężny, zaprezentują się muzycy grający hip-hop, rap i muzykę elektroniczną. Projekt startuje 25 czerwca i potrwa do końca sierpnia.

Podczas 17 wydarzeń artystycznych w amfiteatrze MCK w ramach Sceny na Scenie usłyszymy m.in. Błażeja Króla, Kult, Monikę Brodkę i Katarzynę Nosowską.

Czerwiec 2021 r. Scena przy katedrze w Gorzowie już przygotowana na cykl imprez 'Dobry Wieczór Gorzów'
Czerwiec 2021 r. Scena przy katedrze w Gorzowie już przygotowana na cykl imprez 'Dobry Wieczór Gorzów'  FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

W gorzowskim teatrze zaplanowano 14 przedstawień Sceny Letniej, a w Filharmonii Gorzowskiej przygotowano osiem Pikników Chopinowskich. Muzyki klasycznej będzie można posłuchać w każdą niedzielę wakacji (poza 15 sierpnia) od godziny 18 na placu Sztuki, przed budynkiem.

Ponadto na 12 czerwca zaplanowano piknik naukowy realizowany wspólnie z Muzeum Lubuskim i Uniwersytetem Wrocławskim oraz wystawy plenerowe na Starym Rynku i inne wydarzenia towarzyszące, które m.in. przygotuje Miejski Ośrodek Sztuki.

Co czeka nas w weekend otwarcia?

Sobota, 5 czerwca, godz. 16: "Wierszyki Wybryki" - bajkowy i magiczny spektakl pod dyrekcją Cezarego Żołyńskiego, oparty na powszechnie znanych i uwielbianych wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Piękne historie z wieloma poziomami głębi opowiedziane w przystępnej dla każdego formie.

Sobota, 5 czerwca, godz. 21: "Peregrinus" - uliczna, szczera i zabawna historia spod skrzydeł krakowskiego Teatru KTO. W efektownej wizualno-choreograficznej formie, z groteskowym przymrużeniem oka, dotkliwie obnaża pułapki współczesnego świata, w które masowo dajemy się łapać, bezrefleksyjnie tracąc linie papilarne naszych dusz.

Niedziela, 6 czerwca, godz. 16: "Cyrkowa podróż" - Fundacja "Teatr Kubika" przedstawi cudaczne i introspekcyjne realia cyrkowego życia. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na odwieczne pytania o egzystencję, jak i zaradność w blasku fleszy. Chociaż zagadnienia te są iście poważne, droga do znalezienia odpowiedzi bywa bardzo zabawna.

Niedziela, 6 czerwca, godz. 21: "In Blue" - Teatr Akt łączy pantomimę, taniec, cyrk, teatr uliczny i unikalną formę happeningu. Tematem jest podróż do krainy wyobraźni wypełnionej nimfami, syrenami i innymi baśniowymi stworami wodnymi. Czasem plastycznymi niczym rwący strumień, czasem gwałtownymi jak wzburzone morze. Wpadnijcie zanurzyć się w ten wyjątkowy świat!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej