Dobowy raport z gorzowskiego szpitala: w naszym laboratorium stwierdzono jeden dodatni wynik w kierunku COVID-19. W szpitalu przebywa teraz 21 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, na zakaźnym OIOM-ie jest dwóch chorych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w piątek, 4 czerwca jedynie 319 nowych zakażeń, gdy wykonano ponad 33 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 874 411 zarażeń koronawirusem. Niestety 74 101 osób zmarło.

W woj. lubuskim mamy jedynie cztery nowe zakażenia, żadnych zgonów.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce jest zajętych 3581 łóżek i 510 respiratorów. Ponad 60 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 4 czerwca. Do tej pory wyzdrowiało 2 643 313 osób.

W woj. lubuskim jest zajętych 89 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na 725 przygotowanych. Jest zajętych także 14 respiratorów na 120 przygotowanych.

W naszym regionie mamy 1,5 tys. osób poddanych kwarantannie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej