Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezydent Gorzowa wspólnie z partnerami firmą Solaris Bus & Coach oraz Inneko i Miejskim Zakładem Komunikacji zaprasza najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym o ekologii „Chodź, pomaluj…eko-autobusy".

Pierwsze autobusy elektryczne pojawią się w Gorzowie latem 2022 r. Prezydent Jacek Wójcicki w maju 2021 r. podpisał umowę na zakup ośmiu takich pojazdów wraz z infrastrukturą do ładowania. To kolejne działania, w ramach których miasto stawia na nowoczesną, ekologiczną formę komunikacji. Po mieście już jeździ sześć autobusów hybrydowych, dwa kolejne pojawią się wkrótce. Ponadto, w ramach redukcji niskiej emisji, po mieście jeździ 14 nowoczesnych tramwajów. Trwają przygotowania do zakupu kolejnych.

Zadaniem uczniów klas I-III gorzowskich szkół podstawowych będzie plastyczna interpretacja hasła „ekologia". Uczestnicy konkursu powinni zinterpretować to hasło w formie rysunku, malowidła lub szkicu.

Najlepsze prace zostaną zamienione w wielkoformatowe naklejki i pojawią się na pierwszych elektrycznych autobusach. Na prace miasto będzie czekać do końca sierpnia. We wrześniu komisja konkursowa, złożona z artystów i plastyków, oceni prace i wybierze pięć najlepszych, których motywy pojawia się na autobusach.

Zwycięzców zostaną wyłonieni w drugiej połowie września, a wręczenie nagród odbędzie się na scenie „Dobry Wieczór Gorzów" na Starym Rynku, w ostatni weekend września.

Fundatorem nagród w konkursie są firma Solaris, spółki Inneko i Miejski Zakład Komunikacji oraz prezydent miasta. Za zajęcie pierwszego miejsca nagrodą będzie hulajnoga elektryczna, drugiego tablet iPad, a trzeciego konsola Nintendto Swich. Zajęcie czwartego i piątego miejsca zostanie wyróżnione zestawami gadżetów.

Prace w formacie A4 lub A3, wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówkiem, kredkami, pastelami, farbkami, wycinankami, z wyłączeniem prac przestrzennych), należy składać do 31 sierpnia br.

Można je dostarczyć osobiście lub nadesłać pocztą albo przesyłką kurierską na adres: Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 5, 66-400 Gorzów Wlkp., z dopiskiem „Ekologia na autobusach – konkurs plastyczny". Do pracy musi zostać dołączony wypełniony formularz konkursowy stanowiący załącznik do regulaminu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.