Gwarek Tarnowskie Góry, dzisiejszy rywal Warty, w rundzie jesiennej był przez chwilę nawet na czwartym miejscu. Wiosną spisuje się jednak znacznie gorzej. Gwarek nie wygrał od kwietnia, w ośmiu meczach w tym czasie zebrał zaledwie 3 pkt i przed chwilą wylądował w tabeli za gorzowianami, którzy ostatnio zanotowali serię pięciu spotkań bez porażki i czterech bez straty gola.

- Powiedzieliśmy sobie, że my już nie spoglądamy za siebie, a w tych ostatnich meczach chcemy być jak najwyżej w tabeli - stwierdził Mariusz Misiura, szkoleniowiec gorzowskiego trzecioligowca. - Zawodnicy, którzy grają w Warcie, zwyczajnie na to zasługują.

Chcielibyśmy spojrzeć w górę tabeli, ale do tego potrzebowalibyśmy znacznie lepszego wyniku z Gwarkiem. Najpierw czekamy na ostateczny stempel na utrzymaniu w trzeciej lidze. Dzisiaj święto mieli kibice w Chorzowie, gdzie Ruch już ma awans o klasę wyżej.

W pierwszej części dla gospodarzy istotne były 21. i 44. minuta. To wtedy faulował rywali, występujący ostatnio na prawej obronie Radosław Mikołajczak. Za pierwszym razem skasował bardzo groźną akcję Gwarka, za drugim przewinił 30 metrów przed bramką Warty. Obejrzał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną. Całą drugą połowę gorzowianie grali w dziesiątkę.

Najlepsze okazje miał dwa razy Mateusz Surożyński, ale jego strzały z kilkunastu metrów były za lekkie. Jeszcze w 31. minucie Cyprian Poniedziałek było blisko zgarnięcia piłki dosłownie dwa metry przed bramką gości, ale ubiegł go jeden z obrońców. Po drugiej stronie jakiekolwiek zapędy bramkowe Gwarka wyjaśniał pewnie broniący Kamil Lech.

Na prawą stronę naszej defensywy został przesunięty Dominik Nowakowski, a warciarze po przerwie siłą rzeczy nieco się cofnęli. Po zmianach w składzie Nowakowski został jeszcze rzucony na prawe skrzydło. Niestety, osłabiona Warta nie rzuciła się na rywala, a sama straciła dwa gole. W niczym nie przypominaliśmy zespołu, który tydzień temu pewnie ograł Stal Brzeg 3:0.

Strasznie pechową zmianę dał Alan Błajewski. Po wejściu na boisko dotknął piłki ręką w polu karnym, został znokautowany i zmienił go Robert Hirsz. Najlepszy snajper Gwarka Dawid Jarka w przeszłości strzelił kilkanaście goli w ekstraklasie. Nie pomylił się też z jedenastki dzisiaj w Gorzowie. Przeciwnicy poszli za ciosem, chwilę później, po ładnej akcji, wynik ustalił Oktawian Obuchowski.

Do końca sezonu warciarzom pozostały jeszcze trzy mecze ligowe. W sobotę, 5 czerwca, zmierzą się z rezerwami Miedzi w Legnicy. Jesienią, w roli gospodarza, gorzowianie przegrali 0:2.

WARTA GORZÓW - GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:2 (0:0)

BRAMKI: Jarka (76. z karnego), Obuchowski (79.)

WARTA: Lech - Mikołajczak, Śledzicki, Sikorski, Stawikowski - Posmyk (66. min Gołdyn), Szałas (74. min Błajewski, 79. min Hirsz), Nowakowski, Surożyński (66. min Grudziński), Poniedziałek (74. min Szulc) - Krauz.

WYNIKI Z 35. KOLEJKI:

WARTA GORZÓW - Gwarek Tarnowskie Góry 0:2, Polonia Bytom - Rekord Bielsko-Biała 3:0, Zagłębie II Lubin - Polonia Nysa 3:1, Ślęza Wrocław - ROW 1964 Rybnik 4:2, Ruch Chorzów - Miedź II Legnica 4:0, Polonia Stal Świdnica - GKS Pniówek 74 Pawłowice 3:3, Górnik II Zabrze - LKS Goczałkowice Zdrój 4:0.

• 1. Ruch Chorzów 33 89 88:24
  • 2. Polonia Bytom 33 77 79:36
  • 3. Ślęza Wrocław 34 74 94:37
  • 4. GKS Pniówek 74 Pawłowice 33 64 61:40
  • 5. Zagłębie II Lubin 34 53 66:43
  • 6. Rekord Bielsko-Biała 33 49 62:54
  • 7. Górnik II Zabrze 33 46 59:51
  • 8. Stal Brzeg 32 42 56:50