Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tablice LED-dowe są czarne, na nich jasnym kolorem wyświetlane będą informacje. Wyświetlane będą: nazwa przystanku, aktualna godzina, numer linii, kierunek, w jakim będzie jechał autobus, a także czas przyjazdu i odjazdu. Ponadto na tablicy LED będzie informacja o jakości powietrza. Tablice będą miały również funkcję syntezatora mowy, który odczyta treść aktualnie wyświetlanej informacji.

Firma Konwerga ma zakończyć realizację zadania do października 2021 r. Wykonawca przygotowuje oprogramowanie dla systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i oprogramowanie dla systemu monitoringu, sukcesywnie zamontuje 34 tablice informacji pasażerskiej oraz 33 kamery monitoringu miejskiego. Przygotowuje również Centrum Monitoringu Wizyjnego, które będzie zlokalizowane w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie przy ul. Wyszyńskiego.

Czerwiec 2021 r. Na przystankach w centrum Gorzowa pojawiły się pierwsze tablice informacji pasażerskiejCzerwiec 2021 r. Na przystankach w centrum Gorzowa pojawiły się pierwsze tablice informacji pasażerskiej FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Aktualnie dobiegają końca prace informatyczne, kończą się też roboty ziemne związane z układaniem kanalizacji i zasilania dla poszczególnych punktów, w których zlokalizowane będą tablice informacji pasażerskiej i kamery, oraz prace związane z adaptacją pomieszczeń w budynku policji. Pierwsze tablice informacyjne pojawiły się już na przystankach na ul. Sikorskiego.

Całość inwestycji (monitoring plus system dynamicznej informacji pasażerskiej) zrealizowana będzie za 8,6 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Polska walczy z Rosją przed Euro 2020, a na boisku pięciu piłkarzy pochodzących z woj. lubuskiego

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.