IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Gorzowa i okolic. Prognozowane są burze, którym miejscami mogą towarzyszyć opady deszczu, a miejscami gradu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dzisiaj rano ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Gorzowa i okolic. Synoptyk Piotr Szewczak informuje, że dla naszego regionu prognozowane są burze, którym miejscami mogą towarzyszyć opady deszczu od 20 do 30 mm oraz porywy wiatru od 60 do 70 km na godz. Miejscami grad.

Ostrzeżenie jest ważne we wtorek, 1 czerwca, w godz. 12-21.

W najbliższych dniach w Gorzowie i okolicach coraz cieplej

IMGW przewiduje, że od środy, 2 czerwca, do soboty, 5 czerwca, w naszym regionie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 8 do 11 stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna od 20 do 23 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W niedzielę, 6 czerwca, i poniedziałek, 7 czerwca, synoptycy przewidują zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 14 do 16 stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna od 24 do 26 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni.

CZYTAJ TEŻ: Wchodzą ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego. Kierowca i pieszy powinni do nich zajrzeć

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej