Dobowy raport z gorzowskiego szpitala: w naszym laboratorium nie stwierdzono żadnego dodatniego wyniku w kierunku COVID-19. W szpitalu przebywa teraz 34 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, na zakaźnym OIOM-ie jest czterech pacjentów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w poniedziałek, 31 maja jedynie 333 nowe zakażenia, gdy wykonano ponad 32 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 872 283 zarażenia koronawirusem. Niestety 73 745 osób zmarło. W woj. lubuskim mamy dziewięć nowych zakażeń, nie było żadnego zgonu.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce jest zajętych 5071 łóżek i 681 respiratorów. Ponad 69 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 31 maja. Do tej pory wyzdrowiało 2 639 689 osób.

W woj. lubuskim jest zajętych 130 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na 1138 przygotowanych. Jest zajętych także 14 respiratorów na 152 przygotowane.

W naszym regionie mamy ponad 1,7 tys. osób poddanych kwarantannie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej