Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W okolicach stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschód na razie mamy duży, dziki parking, ale właśnie tutaj, przy nasypie kolejowym, będzie realizowany trzeci etap przebudowy ul. Spichrzowej. Miasto czeka na oferty przetargowe do 7 czerwca, a inwestycja ma być zakończona pół roku po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z budową nowego odcinka drogi powiatowej nr 2551F – ul. Spichrzowej – na odcinku od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej, wraz z niezbędną infrastrukturą. W okolicy drogi powstanie m.in. kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

Maj 2021 r. Ulicą Spichrzową do Teatralnej w Gorzowie, za pół roku mamy pojechać zupełnie nową drogąMaj 2021 r. Ulicą Spichrzową do Teatralnej w Gorzowie, za pół roku mamy pojechać zupełnie nową drogą FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Zamawiającymi są wspólnie miasto i gorzowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Czego oczekują? Główne zadanie to zbudowanie nowej drogi wraz z sygnalizacją świetlną. Do tego potrzebne są: rozbiórka istniejących elementów zagospodarowania terenu pozostających w kolizji z projektowanym przedsięwzięciem, wycinka drzew i krzewów, wykonanie przebudowy istniejącej infrastruktury technicznej. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie, a w ramach plac zleconych przez PWiK - remont istniejącej sieci wodociągowej metodą bezwykopową wraz z wymianą istniejących przyłączy w granicach pasa drogowego, przy zapewnieniu ciągłości dostawy wody.

CZYTAJ TEŻ: Budżet Obywatelski 2022. Od 7 czerwca ruszają spotkania z mieszkańcami

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.