Dobowy raport z gorzowskiego szpitala: mamy pięć nowych dodatnich wyników w kierunku COVID-19. W szpitalu aktualnie przebywa 47 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, na zakaźnym OIOM-ie jest pięciu pacjentów. Niestety jedna osoba zakażona koronawirusem zmarła.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w środę, 26 maja 1267 nowych zakażeń, gdy wykonano prawie 58 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 868 450 zarażeń koronawirusem. Niestety 73 305 osób zmarło. W woj. lubuskim mamy 22 nowe zakażenia, trzy osoby zmarły.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce jest zajętych 6295 łóżek i 925 respiratorów. Ponad 77 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 26 maja. Do tej pory wyzdrowiało 2 630 581 osób.

W woj. lubuskim są zajęte 182 łóżka dla pacjentów z koronawirusem na 1138 przygotowanych. Jest zajętych także 20 respiratorów na 152 przygotowane.

Z centralnego raportu zakażeń koronawirusem wyczytaliśmy, że w ciągu ostatniej doby w Lubuskiem niestety zmarło trzech pacjentów z dodatnim wynikiem. Jeden z nich miał choroby współistniejące. Zmarli pochodzili z powiatów międzyrzeckiego, słubickiego i żagańskiego.

W naszym regionie mamy prawie 1,8 tys. osób poddanych kwarantannie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej