Co niedzielę czekam w trakcie biegu na SMS z raportem ze szpitala, zawsze jest dreszczyk emocji, gdy go otwieram. Czekam na te wieści, czasem są niezłe, niestety czasem tragiczne. Dzisiaj jednak wiadomość jest cudowna. Po raz pierwszy od wielu miesięcy nie mamy ani jednego dodatniego wyniku w kierunku COVID-19, nikt też z osób zakażonych nie zmarł - poinformował Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę w gorzowskim szpitalu było 48 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, czterech z nich na zakaźnym OIOM-ie.

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w niedzielę, 23 maja 1075 nowych zakażeń, gdy wykonano ponad 42 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 865 622 zarażenia koronawirusem. Niestety 72 928 osób zmarło. W woj. lubuskim mamy 17 nowych zakażeń, żadnego zgonu.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce są zajęte 7943 łóżka i 1138 respiratorów. Ponad 86 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 23 maja. Do tej pory wyzdrowiały 2 624 724 osoby.

W woj. lubuskim są zajęte 192 łóżka dla pacjentów z koronawirusem na 1138 przygotowanych. Jest zajętych także 20 respiratorów na 152 przygotowane.

W naszym regionie mamy prawie 2 tys. osób poddanych kwarantannie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej