Gorzowski szkoleniowiec cały czas powtarza, że w PGE Ekstralidze nie wolno kogoś potraktować ulgowo, bo można się na tym mocno przejechać. Częstochowianie mają na koncie trzy porażki. - A ile my w ubiegłym roku przegraliśmy meczów z rzędu i gdzie skończyliśmy? - pyta Stanisław Chomski. Spotkanie Stal - Włókniarz w niedzielę, 23 maja, o godz. 16.30.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Żużlowcy Włókniarza zdążyli już oddać dwa mecze na swoim torze, po których na zespół wylała się fala krytyki.

- Nastąpiła mobilizacja i ostatnie zwycięstwo z Apatorem w Toruniu - opowiadał trener Chomski. - Widać, że Włókniarz to drużyna z dużym potencjałem i została zebrana, aby sięgnąć po sukces. Duńczyk Leon Madsen i Szwed Fredrik Lindgren, uczestnicy cyklu Grand Prix, mają ciągnąć zespół, a Polacy Kacper Woryna i Bartosz Smektała są na dobrej drodze, aby być ważnymi postaciami nie tylko w klubie, ale w reprezentacji kraju seniorów. Do tego wyraźny postęp zrobili młodzieżowcy. Kuba Miśkowiak jest dla mnie numerem jeden w Polsce. Tak skuteczny zawodnik, z którego można skorzystać w meczu w dowolnym momencie, daje komfort i dodatkową możliwość załatania jakiejś dziury w składzie. Pamiętacie nasz poprzedni sezon i sześć porażek z rzędu? To był obciążający, szalony czas, ale ostatecznie wylądowaliśmy na koniec w wielkim finale. W żadnym wypadku Włókniarza nie można zlekceważyć, ani żadnego innego rywala w PGE Ekstralidze. Stawka jest taka, że za każdym razem szykujemy się jak do najważniejszego i najtrudniejszego meczu w sezonie. Jeden szczegół może zdecydować, że zostaniesz na końcu stawki.

Młodzi częstochowianie wzięli dubletem czwartkowy finał Srebrnego Kasku w Bydgoszczy. Wygrał Jakub Miśkowiak - 14 pkt, przed Mateuszem Świdnickim - 13 pkt. Dobra wiadomość jest taka, że w mocnej stawce młodzieżowców trzeci był Wiktor Jasiński ze Stali Gorzów. 21-latek późno zaczął jeździć na żużlu, gdzie trafił z motocrossu, ale robi stałe, solidne postępy.

W formacji U24 tym razem trener Chomski postawił na Rafała Karczmarza. Duńczyk Marcus Birkemose pozostanie na rezerwie.

- To prawda, że wkrótce trzeba będzie się na jednego z nich zdecydować, bo takie żonglowanie nikomu nie wychodzi na dobre. Tym bardziej że dla tych dwóch zawodników zwyczajnie brakuje startów. Jak widać, Marcus zderzył się ze ścianą, ekstraklasa go aktualnie przerasta. Poznaje zawodników i tory, z którymi wcześniej nie miał do czynienia, nie miał okazji się ścigać. Jest to dla niego bardzo duże wyzwanie. Duńczyk to duży talent, ale jeszcze musi upłynąć trochę czasu, aby ustabilizował swoją jazdę w naszej lidze na dobrym poziomie - zakończył szkoleniowiec Stali.

Na meczu z Włókniarzem pierwszy raz w tym sezonie w Gorzowie pojawią się kibice - może być zajętych 25 proc. trybun. Wszystkie dostępne bilety zostały wyprzedane, a to oznacza, że nie będzie można ich nabyć przed zawodami.

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Niedziela, 23 maja, godz. 16.30. Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Transmisja w nSport+.

WŁÓKNIARZ: 1. Leon Madsen, 2. Jonas Jeppesen, 3. Bartosz Smektała, 4. Kacper Woryna, 5. Fredrik Lindgren, 6. Jakub Miśkowiak, 7. Mateusz Świdnicki, 8. Bartłomiej Kowalski.

STAL: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Anders Thomsen, 11. Szymon Woźniak, 12. Rafał Karczmarz, 13. Martin Vaculik, 14. Kamil Nowacki, 15. Wiktor Jasiński, 16. Marcus Birkemose.

ZALEGŁE MECZE Z 5. KOLEJKI:

piątek, 21 maja

godz. 18, Eleven Sports, Motor Lublin - eWinner Apator Toruń

godz. 20.30, Eleven Sports, Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno

ZALEGŁE MECZE Z 4. KOLEJKI:

niedziela, 23 maja

godz. 16.30, nSport+, MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Eltrox Włókniarz Częstochowa

godz. 19.15, nSport+ Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

  • 1. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 5 8 +30
  • 2. Motor Lublin 5 7 +10
  • 3. Betard Sparta Wrocław 5 6 +25
  • 4. Fogo Unia Leszno 4 6 +24
  • 5. Eltrox Włókniarz Częstochowa 5 4 -14
  • 6. eWinner Apator Toruń 5 4 +8
  • 7. Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 5 3 -45
  • 8. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 6 2 -38

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy. W tym roku nie będzie meczów barażowych, a więc ekipy z miejsc 5-7 zostają w lidze.

PROGRAM 7. KOLEJKI:

piątek, 28 maja

godz. 18, Eleven Sports, Eltrox Włókniarz Częstochowa - Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

godz. 20.30, Eleven Sports, MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - eWinner Apator Toruń

niedziela, 30 maja

godz. 16.30, nSport+, Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

godz. 19.15, nSport+, Motor Lublin - Fogo Unia Leszno

PROGRAM 8. KOLEJKI:

piątek, 4 czerwca

godz. 18, Eleven Sports, Betard Sparta Wrocław - Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

godz. 20.30, Eleven Sports, Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin

niedziela, 6 czerwca

godz. 16.30, nSport+, Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - eWinner Apator Toruń

godz. 19.15, nSport+, MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Fogo Unia Leszno

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej