Dobowy raport z gorzowskiego szpitala: cztery nowe dodatnie wyniki w kierunku COVID-19. W szpitalu przebywa teraz 47 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. Na zakaźnym OIOM-ie jest czterech pacjentów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W oficjalnym raporcie Ministerstwa Zdrowia mamy w piątek, 21 maja, 1679 nowych zakażeń, gdy wykonano ponad 57 tys. testów. Od początku epidemii mamy w Polsce 2 863 031 zarażeń koronawirusem. Niestety 72 691 osób zmarło. W woj. lubuskim mamy 35 nowych zakażeń i niestety aż 11 nowych zgonów.

W związku z koronawirusem w szpitalach w Polsce jest zajętych 9200 łóżek i 1239 respiratorów. Ponad 96 tys. osób jest poddanych kwarantannie - wynika z oficjalnych danych MZ według stanu na poranek 21 maja. Do tej pory wyzdrowiało 2 618 031 osób.

W woj. lubuskim jest zajętych 221 łóżek dla pacjentów z koronawirusem na 1138 przygotowanych. Jest zajętych także 28 respiratorów na 152 przygotowane.

Z centralnego raportu zakażeń koronawirusem wyczytaliśmy, że w ciągu ostatniej doby w Lubuskiem niestety zmarło aż 11 pacjentów z dodatnim wynikiem. Siedmiu z nich miało choroby współistniejące. Pięciu zmarłych pochodziło z Zielonej Góry, troje z powiatu świebodzińskiego, a po jednym z Gorzowa oraz powiatów żarskiego i zielonogórskiego.

W naszym regionie mamy prawie 2,2 tys. osób poddanych kwarantannie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej