Dąb to jedna z tych ekip, które od początku obecnych rozgrywek deptały po piętach Carinie Gubin, jesienią przez kilka kolejek była liderem w lubuskiej czwartej lidze. W meczu 32. kolejki w Gorzowie nie miała prawie nic do powiedzenia.

Wynik dzisiejszego spotkania otworzył w 18. minucie Wojciech Kurlapski, a to był najmniejszy wymiar kary dla Dębu, po naprawdę dobrym pierwszym kwadransie w wykonaniu niebiesko-białych. Tradycyjnie znacznie dłużej nasi zawodnicy utrzymywali się przy piłce, do przerwy potwierdziła się też stara bolączka, która Stilonowi w głównej mierze zabiła sezon 2020/21 - brak skuteczności.

W drugiej połowie gospodarze zdobyli jednak jeszcze dwa gole i jak na rywalizację z przeciwnikiem z czołówki, wynik 3:0 to już coś. Tym bardziej, że w dwóch poprzednich meczach, nieoczekiwanie oddaliśmy komplet punktów z niżej notowanymi zespołami. Bramki zdobyli Filip Wiśniewski oraz Krystian Koszuta.

W sobotę, 22 maja stilonowcy znów zagrają na swoim boisku. O godz. 17 podejmą jedną z najsłabszych ekip rozgrywek - Tęczę Krosno Odrzańskie.

STILON PROSUPPORT GORZÓW - DĄB SŁAWA PRZYBYSZÓW 3:0 (1:0)

BRAMKI: Kurlapski (18.), F. Wiśniewski (62.), Koszuta (78.)

STILON: Bukowski (70. min Wojdyło) - Ograbek, Nidecki, Majerczyk - Dziduch (86. min Żak), Świerczyński (79. min Snowyda), F. Wiśniewski, Łaźniowski - Kurlapski (58. min Koszuta), Maliszewski (67. min Kalinowski), Surmaj (83. min G. Wiśniewski).

WYNIKI Z 32. KOLEJKI:

STILON PROSUPPORT GORZÓW - Dąb Sława Przybyszów 3:0, Carina Gubin - Korona Kożuchów 4:0, Arka Nowa Sól - Meprozet Stare Kurowo 0:2, Spójnia Ośno Lubuskie - Pogoń Świebodzin 2:0, Tęcza Krosno Odrzańskie - Polonia Słubice 0:3, ZAP Syrena Zbąszynek - Lechia II Zielona Góra 0:2, Odra Nietków - Czarni Żagań 3:3.

• 1. Carina Gubin 27 66 81:24
  • 2. Ilanka Rzepin 26 55 74:33
  • 3. Dąb Sława Przybyszów 27 54 70:42
  • 4. Czarni Browar Witnica 26 50 48:40
  • 5. Spójnia Ośno Lubuskie 28 50 52:33
  • 6. STILON PROSUPPORT GORZÓW 27 49 48:22
  • 7. Polonia Słubice 28 48 47:36
  • 8. Odra Nietków 27 42 60:43