Przejeżdżając ul. Słowiańską, już dokładnie zobaczymy, gdzie za dwa lata będziemy oglądać pierwsze wydarzenia w zupełnie nowej gorzowskiej hali z prawdziwego zdarzenia. Na razie wycięto drzewa, zabezpieczono skarpę i są wykonywane prace ziemne, wykopy pod budynek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najważniejsze dokumenty zostały podpisane na początku stycznia 2021 r. Hala powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka”, od strony północno-zachodniej wzdłuż ul. Słowiańskiej.

Halę obok basenu stawia firma Budimex SA za kwotę 89,1 mln zł. Miasto Gorzów przeznaczy na halę w najbliższych latach ok. 60 mln zł.

Obok hali powstanie wewnętrzny układ drogowy i parkingi. Oczywiście teren zostanie zagospodarowany.

Obiekt dedykowany jest piłce ręcznej, siatkówce, koszykówce, futsalowi, tenisowi, tenisowi stołowemu, badmintonowi, czy unihokejowi. Hala będzie dostosowana do rozgrywek międzynarodowych, z nowoczesnymi szatniami dla gości i gospodarzy.

Maj 2021 r. Budowa hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie, zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego 'Słowianka'
Maj 2021 r. Budowa hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie, zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego 'Słowianka'  FOT. RADOSŁAW ŁOGUSZ / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

Planowana jest ścisła współpraca z klubami sportowymi i Szkołami Mistrzostwa Sportowego, w zakresie wspólnego wykorzystania potencjału hali. Cały obiekt wraz z terenem przyległym został zaprojektowany z myślą o niepełnosprawnych sportowcach i uczestnikach imprez.

Oprócz wydarzeń sportowych w tym miejscu mają odbywać się targi i eventy, koncerty, występy taneczne i teatralne. Tu ma znaleźć swoje miejsce każda impreza, która wymaga dużej powierzchni.

Hala będzie składała się z areny głównej (z możliwością podziału na dwa boiska) oraz pełnowymiarowej sali treningowej. Sala treningowa wyposażona w niewielkie trybuny na potrzeby imprez młodzieżowych, będzie jednocześnie sceną dla areny głównej.

Pojawi się 5 128 miejsc. Trybuna stała - 3 744 miejsca, trybuna teleskopowa - 1 384 miejsca (o standardzie miejsc stałych). Parkingi: 392 miejsca parkingowe, 88 miejsc dla rowerów, 8 miejsc z możliwością podłączenia stacji ładowania samochodów elektrycznych, postoje dla autokarów.

CZYTAJ TEŻ: Podziemne pamiątki z przeszłości odkryte w czasie przebudowy skrzyżowania ulic Chrobrego, Wybickiego i Jagiełły

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej